Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Додано: 16.08.15

Що являє собою медикамент «Ксизал»? Аналог цього препарату, його показання, інструкція по застосуванню, ціна, форма випуску та склад будуть представлені трохи далі. Також ми розповімо вам про те, чи є у даного засобу побічні ефекти і протипоказання.

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Склад, опис, форма і упаковка

Які речовини містить у собі медикамент «Ксизал»? Інструкція по застосуванню (аналоги цього засобу можуть мати такий же склад) свідчить, що активною речовиною даного ліки є левоцетиризин дигідрохлориду. В якості додаткових речовин такої препарат містить натрію ацетат, воду очищену, натрію сахаринат, пропілпарагідроксибензоат, пропіленгліколь, метилпарагідроксибензоат, 85 % гліцерин і оцтову кислоту.


В якому вигляді випускається медикамент «Ксизал»? Аналоги дешевше і сам представлений препарат можна придбати у вигляді таблеток. Їх плівкова оболонка складається з опадрая Y-1-7000 і макрогола 400. У продаж вони надходять у блістерах по 71410 або 20 штук в одній картонній упаковці.

Крім таблеток, існує і інша форма цього препарату. Краплі для прийому всередину випускаються у флаконах темного кольору з дозатором по 20 і 10 мл

Фармакологічна дія медикаменту

Як діє препарат «Ксизал»? Дешеві аналоги і подорожче надають один і той же ефект. Згідно фахівців, такий медикамент являє собою засіб з яскраво вираженою антигістамінної та протиалергічною спрямованістю. Блокуючий вплив цього ліки на гістамінові рецептори в кілька разів вище, ніж у Цетиризину».


Слід особливо відзначити, що даний медикамент не робить ніякого впливу на антигістамінну фазу алергічної реакції. Принцип дії цього препарату полягає у тому, що він здатний попереджати розвиток алергії. Якщо такий стан ужено настав, то лікарський засіб помітно полегшує її перебіг.

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Якими ще властивостями володіє медикамент «Ксизал»? Аналог цього засобу і сам препарат чинить протисвербіжну та антиексудативну дію. Активна речовина даного ліки уповільнює рух еозинофілів, знижує проникність стінок судин, а також зменшує активність цитокінів і медіаторів запалення.

На холінергічні та серотонінові рецептори цей препарат практично не виявляє ніякого впливу. Також у нього відсутня седативний ефект.

Фармакокінетичні особливості антигістамінного препарату

Як довго всмоктується препарат «Ксизал»? Інструкція по застосуванню (ціна відгуки, аналоги цього засобу представлені трохи далі) вказує на те, що при прийомі всередину медикамент досить швидко абсорбується з ШКТ. При цьому може спостерігатися незначне метаболізм його активної речовини.

Якщо приймати ліки разом з їжею, то рівень його біодоступності, а також швидкість абсорбції анітрохи не змінюються.

Найбільша концентрація левоцетиризину у крові відзначається через 60 хвилин після прийому препарату всередину. Як показує практика, клінічне дію цього засобу зберігається трохи більше 24 годин.

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Час напіввиведення ліки у дорослих людей становить 6-10 годин, а у маленьких дітей – трохи менше.

Приблизно 13 % препарату виходить з організму за допомогою кишечника, а 85 % — за допомогою нирок.

У хворих людей, які страждають від ниркової недостатності період напіввиведення препарату помітно подовжується. Що стосується пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, то у них виводиться всього лише 10 % діючої речовини.
Не можна не відзначити і те, що основний компонент препарату може досить легко проникати в материнське молоко.

Показання до застосування ліки

Для чого необхідний медикамент «Ксизал»? Аналог кошти і сам розглянутий препарат призначають при таких станах, як:

 • наявність свербежу;
 • набряк Квінке;
 • закладеність носа;
 • чхання;
 • поліноз;
 • сльозотеча;
 • запалення слизових оболонок ока і носа (наприклад, при кон'юнктивіті);
 • ринорея;
 • хронічний або сезонний кон'юнктивіт, а також риніт алергічного походження;
 • кропив'янка, протікає в хронічній формі;
 • алергічні дерматози.

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки
Протипоказання до застосування лікарського препарату

При яких станах не можна застосовувати медикамент «Ксизал»? Аналог цього засобу і сам препарат протипоказані людям з підвищеною чутливістю до активної речовини, а також до інших елементів, які входять до складу ліків. Також слід зазначити, що медикамент «Ксизал» не призначають людям з нирковою недостатністю (особливо при яскраво вираженій).

В період лактації і під час вагітності прийом цих ліків також протипоказаний.

Препарат «Ксизал»: інструкція по застосуванню

Аналоги, відгуки пацієнтів про згаданому медикаменту ми уявімо в самому кінці статті. Що стосується цього розділу, то в ньому ми розповімо вам про те, як і в якій дозуванні слід приймати такий препарат.

Перед прийомом краплі «Ксизал» необхідно розвести в теплій питній воді (в кількості 10 мл), після чого прийняти всередину за допомогою чайної ложечки.

Розглянемо дозування лікарських крапель:

 • дітям 2-6 років препарат дають по 5 крапель двічі на добу;
 • дітям від 6 років, а також дорослим пацієнтам призначають до 20 крапель на день (можна приймати за один прийом).

Що стосується таблеток «Ксизал», то дорослим пацієнтам і дітям старше 6 років їх необхідно приймати натщесерце або разом з їжею. При цьому препарат не слід розжовувати. Його просто запивають звичайною водою. Дозування такої форми виглядає наступним чином: 1 таблетка 1 раз на добу.
"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Ознаки передозування лікарським засобом

Які симптоми можуть виникнути, якщо приймати підвищені дози препарату «Ксизал»? Аналоги дешевше і дорожче, а також сам розглянутий медикамент можуть викликати такі небажані прояви, як сонливість, збудження, підвищена дратівливість, неспокій, яке переходить у сонливість.

При таких симптомах пацієнту необхідно провести промивання шлунка або спровокувати блювання. Після цього слід призначити симптоматичну і підтримуючу терапію.

Спеціального протиотрути при отруєнні таким препаратом не існує.

Побічні реакції після прийому препарату

До найбільш часто виявляється побічних ефектів, які виникають при прийомі ліків, відносяться стомлюваність, сонливість, сухість у роті, головний біль, астенічний синдром, біль у животі.

Дуже рідко у пацієнтів спостерігаються такі небажані реакції, як діарея, порушення зору, галюцинації, нудота, шкірний свербіж, судоми, диспное, кропив'янка, м'язові болі, висип, задишка, тахікардія і гепатит.

Також відзначаються поодинокі випадки зниження маси тіла, ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок.

Лікарська взаємодія

При сумісному застосуванні препарату «Ксизал» з «Теофіліном» може зрости час напіввиведення левоцетиризину.

Вкрай не рекомендується під час терапії даним препаратом вживати алкогольні напої, а також лікарські засоби, які пригнічуючи впливають на центральну нервову систему. Це пов'язано з тим, що таке поєднання може викликати неконтрольоване посилення їх ефектів.

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Препарат «Ксизал»: інструкція, ціна в аптеках, аналоги

Тепер ви знаєте, для чого призначається такий медикамент, як «Ксизал». Його інструкція із застосування і дозування були докладно описані трохи вище. Зараз же хочеться повідати вам про те, скільки коштує такий препарат в аптеках.

Придбати лікарський засіб у таблетках можна за 60 гривень (1 упаковка з 7 таблеток). Якщо ж необхідно придбати 10 штук, то вам доведеться віддати близько 270-360 рублів. Вартість упаковки з 14 таблеток коливається в межах 130 гривень.

Що стосується крапель для прийому всередину, то вони стоять у межах 100 гривень.

Тепер вам відомо, скільки коштує препарат «Ксизал». Ціна (аналоги медикаменту розглянемо прямо зараз) цього ліки приблизна і може змінюватися в залежності від місця вашого проживання та аптечній мережі.

Якщо вам протипоказано згаданий засіб, то його можна замінити його одним з таких препаратів, як «Супрастинекс», «Эльцет», «Гленцет», «Алерон», «Цезера» або «Алерзин» (після консультації з лікарем). Практично всі вони дешевше оригіналу (до 90 гривень).

"Ксизал": аналог, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Відгуки пацієнтів про лікарський засіб «Ксизал»

Існує величезна кількість відгуків про препарат «Ксизал». Люди, які приймають цей медикамент при алергічних реакціях, стверджують, що це найбільш ефективний і дієвий засіб. Також пацієнти відзначають його відносно невисоку вартість і зручність прийому.

Крім позитивних, про розглянутому ліках і залишають негативні відгуки. Деякі пацієнти, які приймають «Ксизал», говорять про його сильне снодійне ефекті. Однак фахівці стверджують, що таке явище може мати місце лише при прийомі підвищених доз препарату. Але, незважаючи на це, під час лікування даним препаратом слід бути вкрай обережним під час керування автотранспортом або роботи зі складними механізмами.