Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Додано: 26.10.15

Гормональний фон жінки змінюється протягом місяця, на нього впливає велика кількість факторів, у тому числі й день циклу, контрацептиви, стреси і багато іншого. Тому складно без спеціальних аналізів визначити, в порядку у вас гормональний фон. Для експрес-діагностики були розроблені домашні тести, які дозволяють визначити овуляцію і настала вагітність. Начебто все просто, але жінок почав цікавити питання про те, чи можуть тести на овуляцію показати вагітність, або як він буде себе вести, якщо яйцеклітина вже запліднена.
Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Що таке овуляція?

Це природний, щомісячний процес, завдяки якому жінка стає здатною до продовження роду. Тобто це безпосередньо сам процес виходу яйцеклітини. Саме там має відбутися зачаття, якщо на її шляху зустрінеться сперматозоїд. Жінки, які знаходяться в ладах зі своїм організмом, здатні відчувати наближення овуляції. У цей період сексуальний потяг посилюється, природа знає, коли необхідно шукати партнера, можливо незначне відчуття болю у яєчниках. Все це говорить про те, що наближається потрібний момент. Щоб відстежити цей сприятливий період, можна використовувати спеціальні тести. Але от питання, можуть тести на овуляцію показати вагітність? Давайте розбиратися разом.

Як працює тест на овуляцію?

Це дуже важливо, щоб визначити найбільш слушний момент для зачаття. Багато жінок, які тривалий час не можуть завагітніти, у великому кількість набувають ці тести, кожен день відстежуючи наближається вихід яйцеклітини. Принцип роботи цього тесту досить простий. Тестова смужка визначає рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ) в сечі. Незадовго до розриву фолікула рівень цього гормону досягає максимального рівня. Як тільки ви побачили 2 смужки на тесті, це означає, що овуляція відбудеться приблизно через 12-48 годин. При цьому не забувайте, що будь-тест може дати збій. Слідкуйте за тим, щоб по яскравості тестова смужка не відрізнялася від контрольної, інакше результат можна вважати недостовірними. Однак якщо жінка планує зачаття, її завжди цікавить, можуть тести на овуляцію показати вагітність. Численні приклади говорять, що це можливо. Давайте поговоримо про це більш детально.
Якщо тестом на овуляцію скористається вагітна жінка

В першу чергу хочемо звернути вашу увагу, що домашні тести є набагато менш достовірними, ніж лабораторні аналізи, які проводять лікарі в лікарні. Саме тому досить часто лакмусовими папірці можуть видати одне за інше, вагітність за овуляцію, і навпаки.

І овуляцію, і вагітність визначають за рівнем гормону в сечі. Незважаючи на те що гормони різні, настільки прості тести легко можуть помилково прийняти одне за інше. Сплеск гормону при овуляції і під час зачаття виглядає для них приблизно однаково. Саме тому можна ствердно відповісти на питання про те, чи можуть тести на овуляцію показати вагітність, проте достовірність такого методу завжди буде під питанням.


Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Різні тести: що будемо вимірювати

Теоретично, тест на овуляцію повинен визначати тільки дозрівання і вихід чергової яйцеклітини. Зрозуміло, що якщо ви вагітні, то це неможливо, однак існує величезна кількість підтверджень того, що тест на овуляцію показує вагітність набагато швидше, ніж спеціалізована лакмусовий папірець.

Деколи жінки плутають ці два різновиди тестів, іноді в аптеці їм помилково продають не те, що вони просять. В результаті можна запитати: чи може тест на овуляцію показати вагітність, - і отримати ствердну відповідь. Будучи вагітними, багато дівчат отримували позитивний тест на овуляцію. Інші заради інтересу, вже достовірно знаючи про свою вагітність, перевіряли результат тесту на овуляцію, і він теж найчастіше виявляється позитивним.

Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Помилкові показники

Перед тим як сказати, може тест на овуляцію показати вагітність, слід попередити, що це у будь-якому випадку результат недосконалості системи діагностики, а значить, довіряти таким показниками не можна. Якщо ви вагітні, то результат тесту, один раз ставши позитивним, негативний вже не перетвориться. Якщо це відбувається, то необхідно негайно сказати про це своєму лікареві.

При цьому тест на овуляцію може показувати вагітність, але тільки тому, що хоріонічний гонадотропін і лютеїнізуючий гормон мають схожі формули, а тест має не тільки високою чутливістю, але і досить великою похибкою.

Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Виходить, що ці тести взаємозамінні?

Не зовсім так. Якщо говорити про те, чи покаже тест на вагітність після овуляції жадані дві смужки, то будь-який лікар скаже, що навряд чи, адже він володіє набагато меншою чутливістю. Для достовірного результату необхідно дочекатися першого дня затримки. Саме з цієї причини тест на вагітність не використовують для визначення настання овуляції, його чутливості явно недостатньо. Вони не зможуть зафіксувати незначне підвищення лютеїну.

Один замість іншого

Однак інакше справа йде з другої тестової смужкою. Показує тест на овуляцію вагітність, багато років поспіль обговорюють на всіх форумах. Так, дійсно, показує. Тому використовувати його для діагностики зачаття можна, хоча і недоцільно з економічної точки зору. Вартість такого тесту в рази вище, ніж ціна найдорожчого тесту на вагітність.


Однак саме чутливість цієї смужки і визначає його популярність у жінок. Ми вже говорили про те, що його чутливість набагато вище, тому, відповідаючи на питання про те, чи показує тест на овуляцію вагітність, необхідно відзначити, що він може показати результат ще задовго до першого дня затримки, якого чекати буває так складно із-за постійного переживання.

Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Гормон гормону ворожнечу

Після того як ми визначили, що отримати відповідь про своє цікаве положення можна і за допомогою тесту на овуляцію, постає питання про точність такого методу. Тобто логічно запитати, чи тест на овуляцію показує вагітність? Ні, 100% точності цей метод не дає, адже спочатку у даній лакмусовим смужки інші завдання. Для того щоб ви могли визначити настання овуляції, використовується тест, який просочений реактивами, для виявлення гормону ЛГ в сечі. Його максимальна концентрація буває в сечі саме в період виходу яйцеклітини. Якщо ви отримуєте чіткі дві смужки, означає, що овуляція вже відбулася і настав оптимальний час для зачаття.

Щоб визначити цікаве положення, необхідно використовувати інший тест, просочений реактивами, які реагують на гормон ХЧГ. З першого дня затримки можна отримати чіткі дві смужки, що говорить про те, що ви дійсно вагітні. Таким чином, зрозуміло, що ці два тести реагують на різні гормони, а отже, не замінить інший. Запитайте у будь-якого фізіолога або лікаря про те, чи буває овуляція під час вагітності, і готуйтеся до того, що він дуже здивується. Звичайно ні, завдання цього механізму вже виконані. Яйцеклітина вийшла у фалопієву трубу, була запліднена і имплантировалась в матку. До самих пологів нова яйцеклітина формуватися не буде.

Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Які результати ви можете отримати?

Не слід використовувати тест на овуляцію при вагітності. Точність такого методу дорівнює нулю. Яскраві дві смужки, які отримує вагітна жінка на ранніх термінах, - це не більше ніж помилка. Така діагностика не несе ніякої цінності, а на терміні від 4 тижнів цей спосіб перестає працювати, тобто тест перестає показувати результат.

Однак достовірність подібних досліджень взагалі варто поставити під сумнів. Якщо ваш організм функціонує як годинник, то ви і самі прекрасно зрозумієте, коли у вас овуляція, а також відчуєте перші ознаки вагітності. Якщо ж мають місце різні збої і порушення, то не варто довіряти подібним тестів-смужкам, потрібно звернутися до лікаря.

Чи можуть тести на овуляцію показати вагітність? Показує тест на овуляцію вагітність?

Підведемо підсумки

Тест на овуляцію не призначений для визначення вагітності, як би вас не переконували у зворотному. Те, що встигли відзначити багато жінок, – це не більш ніж випадковість, помилка, збій в діагностиці, який найчастіше трапляється на ранніх термінах вагітності. Щоб бути повністю впевненою в результатах, потрібно дочекатися першого дня затримки і зробити тест на вагітність. Інший спосіб достовірно визначити цікаве положення – це здати аналізи в поліклініці. Тому якщо вас будуть питати, показує тест на овуляцію вагітність, сміливо відповідайте, що ні.