Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

Додано: 26.10.15

Що являє собою медикамент «Гризеофульвін»? Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги та показання до прийому цього препарату будуть докладно описані далі. Також з матеріалів статті ви дізнаєтеся про те, чи є у даного препарату побічні реакції і протипоказання, якими фармакологічними і фармакокінетичними особливостями він має і інше.

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

Склад, опис, упаковка і форма

Який склад має препарат «Гризеофульвін»? Інструкція, відгуки вказують на те, що діючим компонентом цього засобу є гризеофульвін.

У продаж лікарський засіб надходить у вигляді білих таблеток з кремовим кольором. Медикамент не має запаху, однак він гіркуватий на смак. Придбати препарат можна в картонних пачках, куди поміщені блістери з таблетками по 10 штук.
Крім зазначеної форми дане засіб продається і у вигляді лініменту, який надходить у продаж в банках оранжевого скла по 30 р.

Фармакологічні властивості медикаменту

Який механізм дії препарату «Гризеофульвін»? Інструкція із застосування, відгуки про цього медикаменту інформують пацієнтів про те, що він являє собою протигрибковий засіб. Даний препарат діє фунгістатично ефект (спрямований на припинення росту і розвитку паразитарних грибків) на:

 • різні види лерматомицетов - паразитарних грибів, які викликають шкірні захворювання;
 • микроспоруми (тобто паразитують грибків, які є збудниками мікроспорії у людини);
 • трихофитони, тобто паразитують грибків, які є збудниками захворювань шкіри і нігтів (в основному шкіри голови);
 • эпидермофитони (тобто паразитують грибків – збудники епідермофітії у людини, а точніше, запальних уражень шкірних покривів стоп, пахової області та нігтів).
  Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

Особливості лікарського препарату

Допомагає від кандидозу медикамент «Гризеофульвін»? Відгуки фахівців повідомляють, що при захворюваннях, викликаних паразитарними дріжджоподібними грибками, він неефективний.
Важливою особливістю цього лікарського засобу є його виключне дія при прийомі всередину. Активність основного компонента – гризеофульвіну –залежить від дисперсності його кристалів, а також пов'язаної з цією особливістю питомої поверхні порошку.

Дрібнокристалічна форма лікарського засобу в два рази менш активна, ніж сильноизмельченная форма. Сьогодні фармацевти випускають в основному високодисперсний препарат.

Фармакокінетичні властивості

Якими фармакокінетичними особливостями володіє препарат «Гризеофульвін»? Відгуки фахівців повідомляють, що метаболізм цього ліки здійснюється в печінці. При цьому утворюються такі основні метаболіти, як глюкуронидное похідне і 6-метилгризеофульвин.

Час напіввиведення препарату становить рівно добу. Виводиться він допомогою нирок і разом з калом.

Показання до застосування

В яких цілях можуть бути призначені таблетки «Гризеофульвін»? Відгуки спеціалістів вказують на те, що даний препарат є головним засобом лікування пацієнтів, у яких діагностовано таке шкірне грибкове захворювання, як дерматомікоз.

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги


Також слід сказати про те, що цей медикамент нерідко призначають при фавусе (тобто грибкових ураженнях шкірних покривів в основному шкіри голови), мікроспорії та трихофітії (паразитарними грибковими захворюваннями).

Крім цього, лікарський засіб «Гризеофульвін» ефективно проявляє себе при епідермофітії – захворювання шкіри, яке було викликано нитчастими. Також його призначають при трихофитоне – грибку-збудника стригучого лишаю, і при ураженнях нігтьових пластин (оніхомікози), які були викликані патогенними грибами-паразитами.

Протипоказання до застосування

Препарат «Гризеофульвін» від лишаю допомагає дуже добре. Однак перед його застосуванням для лікування шкірних захворювань слід обов'язково ознайомитися з існуючими протипоказаннями.

Згідно інструкції, що додається, даний медикамент не рекомендується призначати при вираженій лейкопенії і системних захворюваннях крові. Також його не використовують при органічних хворобах нирок і печінки, порфириновой хвороби (це загальна назва спадкових захворювань, які пов'язані з порушенням обміну пігментів).

Вкрай небажано застосовувати препарат при злоякісних новоутвореннях, під час грудного вигодовування і в період виношування плоду. Також таблетки «Гризеофульвін» не використовують амбулаторно (тобто поза лікарнею) льотчики, водії автотранспорту та обличчя, зайняті на висотних роботах.

Крім усього перерахованого, інструкція розглянутого препарату містить у собі такі заборони:

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

 • червоний вовчак;
 • кровотечі з матки;
 • зміна складу (морфологічного) крові;
 • порушення мозкового кровообігу;
 • підвищена чутливість пацієнта до гризеофульвину.

Лікарський препарат «Гризеофульвін»: інструкція по застосуванню

Ціна, відгуки про це засобі будуть описані в самому кінці статті.

Як слід застосовувати розглянутий медикамент? Згідно інструкції, що додається, таблетки необхідно приймати внутрішньо під час їжі. У деяких випадках лікарі рекомендують поєднувати препарат з 1 десертною ложкою рослинного масла.


Що стосується лініменту, тобто суспензії твердих частинок в рідині, то дана форма лікарського засобу призначається для дітей до трирічного віку. Суспензію застосовують при обмежених ураженнях шкірних покривів, а також у комплексі з прийомом препарату всередину.

Дозування лікарського засобу

В якій дозуванні використовують препарат «Гризеофульвін»? Застосування (відгуки про це засобі мають переважно позитивний характер) і обсяг цих ліків залежать від показань:

 • При мікроспорії у дорослих людей медикамент призначають по 8 таблеток на добу. Малюкам ж таке ліки розраховують за такою формулою: 20-22 мг на кожен кг ваги в день. Препарат слід приймати щодня до перших негативних показників аналізів на гриби. Після цього його прийом продовжують у тій же дозі ще протягом чотирьох тижнів (перші два тижні – через день, а решта – два рази в тиждень).
 • При інфільтративно-нагноительной і поверхневої формах трихофітії, а також фавусе дорослим людям призначають ту ж дозу, що була представлена вище, а дітям - по 18 мг на кожен кг ваги. Слід особливо відзначити, що згадані форми захворювання викликають ущільнення шкірних покривів, а також утворення на них гнійників.

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

 • При лікуванні людей з мікозами (тобто грибковими захворюваннями) на голові потрібно щотижня збривати волосся, а також мити її 2 рази в тиждень, використовуючи господарське мило. При такому діагнозі протигрибкові мазі слід інтенсивно втирати в шкіру і змащувати вогнища ураження 3% спиртовим розчином йоду.
 • При трихофітії, оніхомікозах і фавусе на голові денна дозування препарату для дорослих людей з вагою до 50 кг повинна становити 5 таблеток, а при більшому значенні – на кожні 10 кг додавати по 1 таблетці. Приймати медикамент понад 1 г на добу забороняється. Підліткам і дітям при оніхомікозах призначають по 16 мг препарату на кожен кг ваги на добу. Протягом першого місяця терапії таблетки використовують кожен день. У другій місяць – через добу, і далі – 2 рази в тиждень. Тривалість лікування повинна становити не менше 8 місяців.

Також слід зазначити, що при оніхомікозах терапію препаратом «Гризеофульвін» необхідно поєднувати з видаленням нігтів кератолітичними засобами (тобто викликають їх відторгнення і розм'якшення), а також додатково застосовувати протигрибкові ліки.

Що стосується лініменту, то його наносять на осередки ураження тонким шаром. Денна дозування цієї форми препарату не повинна бути вище 30 р. Терапію продовжують не менше двох тижнів після зникнення всіх клінічних ознак і трьох негативних результатів аналізу (при мікроскопічному дослідженні).

Особливі рекомендації

Про які особливості препарату слід знати, перш ніж використовувати «Гризеофульвін»? Відгуки фахівців свідчать, що застосування цього препарату потребує контролю морфологічного складу крові 1 раз в два тижні.

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

При розвитку алергії пацієнтові необхідно призначити протиалергічну лікування. Якщо вираженість алергічних реакцій посилюється, то медикамент скасовують на 4 дні. Після зникнення всіх небажаних симптомів прийом препарату відновлюють (починаючи з 1/2 таблетки на добу, підвищуючи дозу до терапевтичної протягом трьох днів).

Якщо медикамент був призначений дітям, то його рекомендується поєднувати з полівітамінним комплексом.

Аналоги і вартість лікарського засобу

Аналогів у розглянутого препарату не так вже й багато. Якщо у своєму місті ви не змогли знайти таблетки або лінімент «Гризеофульвін», то цей засіб можна замінити таким медикаментом, як «Фульцин». Діючою речовиною даного препарату препарату також є гризеофульвін. Таблетки «Фульцин» активно використовують при дерматомікозах (шкіри, нігтів і волосся). Однак їх дозування і спосіб прийому можуть відрізнятися від вищеописаного препарату. Тому використовувати засіб в якості замінника слід тільки після консультації з лікарем.

Скільки коштує препарат «Гризеофульвін»? Ціна (відгуки про ліки будуть описані в наступному розділі) його не дуже висока. 20 таблеток протигрибкового препарату ви можете придбати за 50-60 грн.

Препарат «Гризеофульвін»: відгуки пацієнтів

Більшість пацієнтів відгукуються про препарат «Гризеофульвін» досить добре. Вони стверджують, що цей медикамент ефективно лікує грибкові ураження волосся, нігтів і шкірних покривів. Використання ліків за показаннями сприяє негативним результатами мікроскопічних досліджень. Також пацієнтів дуже радує низька вартість даного препарату.

Препарат "Гризеофульвін": відгуки, інструкція із застосування, опис, ціна, аналоги

Що стосується негативних відгуків, то серед споживачів вони зустрічаються дуже рідко. В основному вони пов'язані з появою побічних ефектів. Хоча фахівці стверджують, що правильне застосування і дозування ліків практично ніколи не викликають небажаних реакцій.