Корисні поради
на всі випадки життя
» » Точний церковний православний календар на 2017 рік

Точний церковний православний календар на 2017 рік

Додано: 31.05.16
Рубрика: Новий рік 2015
Всі православні християни намагаються дотримуватися традиції і звичаї, які передаються з покоління в покоління не один десяток років. Але запам'ятати всі необхідні дати буває складно, тому на допомогу віруючим створений спеціальний церковний календар, в якому ви з легкістю зможете побачити всі важливі дати.
Свята в православному календарі поділяються на перехідні і неперехідні. Постійні наступають в один і той же день щорічно, а перехідні можуть зміщуватися. Залежить це від дня на який припадає Великдень у кожному конкретному році.
Точний церковний православний календар на 2017 рік

Важливі дати ділять також на Богородичних і Присвячені Ісусу Христу (Господа).
Крім великих свят у календарі ви можете побачити періоди проведення основних постів. Суворими є: Різдвяний, Успенський піст у серпні 2017 року, Петров в червні-липні, а також Великий піст перед Пасхою, яка буде відзначатися 16 квітня.
Дні суворого обмеження виділені фіолетовим кольором. Несуворих більше, але і дотримання їх є більш легким, вони позначені зеленим кольором. У такі періоди християни відмовляються від їжі тваринного походження, моляться, тим самим, впускаючи в свою душу Господу.
Також варто пам'ятати, що в православ'ї існують спеціальні дні поминання покійних. Вони припадають на лютий-червень, а також один день в листопаді. В ці дні прийнято замовляти заупокійні служби.

Найважливіші дати


Точний календар підкаже вам, коли варто подбати заздалегідь про молебнях або призначити дату важливих урочистостей. Він також буде корисним для тих, хто вирішив обвінчатися. Віруючі знають, що робити це заборонено перед та під час постів і великих свят (Великдень, Різдво). А самим вдалим днем для вінчання вважається першу неділю після Великодня.
Точний церковний православний календар на 2017 рік

Поминають померлих також ще на Троїцьку та Дмитрівську суботи (3 червня і 4 листопада).
Варто пам'ятати, що дні великих свят забороняється працювати і займатися домашніми справами. Християни повинні відвідувати церкву, молитися і духовно збагачуватися.