Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Додано: 14.09.15
Рубрика: Ремонт

Сьогодні нікого вже не здивуєш тим, що у своєму володінні можна мати кілька соток землі. Використовувати такі ділянки можна по-різному, але навіть враховуючи побудований будинок для кількох людей, місця для саду або городу залишається цілком достатньо. Що вже казати про землю в сільській місцевості? Там такі ділянки своїми розмірами вражають уяву. Але їх обробляти руками досить важко, та й взагалі ніколи – завжди знаходиться інша робота. Так що полегшити собі життя не завадить. Тут на допомогу і приходять мотоблоки та культиватори.
Що це таке?

Звичайно, в першу чергу вас хвилює питання, як вибрати мотоблок недорогий і надійний, але знати щось про устрій цього механізму, так і взагалі про нього не завадить.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради
Отже, мотоблок являє собою вид малогабаритного трактора. Це механічний пристрій, що працює на одній осі. Його призначення полягає в основному у сфері сільськогосподарських робіт. Саме полегшення таких робіт і є метою використання культиватора.

У чому відмінність мотоблока від культиватора?

Якщо говорити чисто технічно, то відмінностей між ними зовсім небагато. А точніше, лише одне – потужність. Природно, звідси йде і відмінність за розміром, вагою і т. д.

Культиватор призначений для передпосадкової підготовки землі і тому володіє значно меншою потужністю, ніж його аналог. До того ж мотоблоки зазвичай ще можуть оснащуватися певною кількістю навісного обладнання. Власне, це сильно розширює можливості агрегату, тим самим роблячи його вибір кращим.
До того ж є й ще одна відмінність: пристрій мотоблока таке, що тягове зусилля тут створюється колесами. За рахунок цього весь механізм і працює. У свою чергу, культиватори оснащуються робочими інструментами замість коліс. Хоча така конструкція й відмінна, самі потужні моделі останніх цілком можуть зрівняється з мотоблоками.

І останнє – культиватори бувають і механічними. Для невеликих ділянок і грядок цього цілком достатньо. Тим більше що конструкцій для таких машин цілком достатньо, щоб було з чого вибирати.

Який пристрій краще?

Насправді, питання так не стоїть. Просто тому, що кращі мотоблоки та кращі культиватори спрямовані на абсолютно різні роботи. І тому вибирати вам доведеться виходячи саме з необхідного обсягу, а також виду сільськогосподарських робіт.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Саме це і є першим фактором, який потрібно враховувати, – заради чого купується техніка. Другий фактор ще простіше – розміри ділянки. Природно, що пристрій, підходить для чотирьох-п'яти соток, покаже свою абсолютну неспроможність на парі гектарів. До того ж культиватори тільки зорюють землю, але може знадобиться ще розпушення, підгортання або посадка. Все це можна вирішити за допомогою навісного обладнання. Так що відповідь на питання "Як вибрати мотоблок недорогий і надійний?" стає ще трохи складніше.

Механізм роботи

Даний елемент, яким би він не був, являє собою досить складний механізм. Насправді, розбиратися вам в ньому потрібно, оскільки поточний ремонт цілком можна проводити і самостійно.


Технічно пристрій мотоблока можна відобразити в чотирьох основних частинах: двигун, трансмісія, ходова частина та органи управління. Двигун зазвичай встановлюється звичайний, внутрішнього згорання. Трансмісія, в свою чергу, регулює робочу швидкість і контролюється коробкою передач – на важких моделях така обов'язково повинна бути. Втім, і деякі середні по вазі машини так оснащуються. Ходова частина - це рама і колеса, а органи управління - це суміщений «пульт» (зазвичай на ручках або між ними), з якого власник може управляти пристроєм.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Власне кажучи, будь-яку з цих частин людина, що володіє деякими навичками, може відремонтувати і самостійно. Благо, це не складніше, ніж лагодити машину. А в чомусь навіть і легше, принаймні, в розмірах.

На що слід звертати увагу при покупці?

Як вже було сказано раніше, такий механізм досить складний. Тому просто взяти і відповісти, як вибрати мотоблок недорогий і надійний, не можна. Доведеться придивлятися і розбиратися в деяких речах, якщо ви, звичайно, не хочете залишитися ні з чим.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Головними при виборі культиватора можна вважати чотири чинники – розібравшись з ними і вибравши відповідну модель, можна вже переходити до менш важливих питань. Отже, ці чинники – редуктор, двигун, вал відбору потужностей і причіп. Саме про них піде мова далі.

Редуктор

Цей чинник не можна скидати з рахунків ні в якому разі – адже саме від нього залежить термін експлуатації агрегату. Надійність роботи, до речі, теж визначається редуктором. Пояснюється така важливість всього однієї деталі механізму досить легко: за допомогою редуктора потужність передається з вала двигуна внутрішнього згорання на робочий інструмент мотоблока.

Якщо у вас є можливість, купуйте моделі з розбірним редуктором. В цьому випадку ви зможете провести ремонт або ж просто замінити зламану частину механізму. Тоді ж, коли редуктор цільний, замінити або відремонтувати його не можна – доведеться купувати новий мотоблок.


Двигун

Всі мотоблоки, а в рівній мірі і культиватори можна поділити по класу їхніх моторів. Їх три – побутові, напівпрофесійні і професійні. Відмінності двигунів будуть полягати в потужності і їх ресурсі.

Самі малопотужні моделі оснащуються двотактним двигуном, а мотоблоки зазвичай оснащуються 4-тактний моделями. Працює такий ДВС на бензині або дизелі.

Вал відбору потужностей

Ця деталь механізму може значно збільшити можливості мотоблока. А універсальний механізм - це непоганий бонус при виборі. Саме з його допомогою мотоблоки оснащуються навісний технікою, що може працювати в активному режимі.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Насправді, таких пристроїв може бути дуже багато – принаймні, по черзі їх приєднувати цілком можна. Так що сівачі, поливатели, подметатели, рубители, подрібнювачі, активні причепи - все це стане цілком можливим. Але ось купівля таких додаткових деталей влетить у копієчку – ціна може бути навіть вище, ніж у самого основного пристрою.

Причіп

Частина моделей мотоблоків оснащується причепами. Це перетворює кращі мотоблоки в міні-транспортери. Але така модифікація вимагає певного пристрою механізму коробки передач – передавальне співвідношення повинно бути достатньо високим, щоб ваш мініатюрний трактор рухався швидше равлики.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Втім, мотоблоки з візками працюють досить непогано, оскільки в іншому випадку просто не стали б витрачати кошти на випуск такого навісного обладнання.

Як вибрати мотоблок недорого і надійний?

Насправді, недорогих і надійних пристроїв не так-то багато. Та й вони, на перший погляд можуть здатися надто дорогими. Тим не менше можна використовувати, наприклад, мотоблок «Промінь». Ця модель вже не випускається, але ось знайти вживане пристрій цілком можна. І нехай вас не лякає ця «страшна» абревіатура б/у. Насправді, такі пристрої надзвичайно надійні. Це пояснюється тим, що мотоблок «Промінь» влаштований таким чином, щоб власник міг замінювати всі деталі самостійно. Тобто догляд лягає на ваші плечі. Але одночасно з цим багатьох проблем можна уникнути. Постійно міняти потрібно тільки мастило і ремені.

Як вибрати мотоблок недорогий і надійний? Професійні поради

Є й інший варіант – вітчизняний мотоблок «Січ». Вони більш сучасні і випускаються навіть зараз. Власне кажучи, це самий оптимальний вибір – новий мотоблок, що володіє достатньою надійністю. До того ж це одна з небагатьох моделей, що випускаються на території країн колишнього СРСР.

Експлуатація мотоблока

В тому, щоб користуватися мотоблоком, немає нічого складного. Тим не менш потрібно знати кілька правил. Вони вказані тільки для того, щоб ви не зробили помилки. Так як це техніка досить небезпечна при неправильному використанні, це виправдано. Отже, давайте розглянемо, яка додається до такого механізму, як мотоблок, інструкція.

  • Місце роботи треба розчистити – всі сторонні предмети можуть сильно пошкодити мотоблок.
  • Запуск двигуна здійснюється на нейтральній передачі з вимкненим зчепленням.
  • Тривалої роботи на грунті з сильним ухилом (більше 15 градусів) краще уникнути.
  • Вивчіть механізм – кожен мотоблок оснащений декількома пристроями для швидкого вимикання двигуна.
  • Стосуватися вихлопної труби або проводів під час роботи не варто, інакше ви ризикуєте отримати опік.

Отже, ми з'ясували, як вибрати мотоблок недорогий і надійний для саду та городу.