Корисні поради
на всі випадки життя
» » Покрівельна система: основні різновиди

Покрівельна система: основні різновиди

Додано: 17.12.15
Рубрика: Ремонт
Покрівельна система – складний елемент будівлі. Сучасні проекти передбачають можливість організації даху самої оригінальної конструкції. У свою чергу, використання інноваційних покрівельних матеріалів дозволяє створювати максимально комфортні умови для перебування в приміщеннях.
Покрівельна система: основні різновиди

Конструктивні особливості

Покрівельна система передбачає наявність наступних елементів:
 • Несуча частина – прогони, крокви, балки, інші деталі, на які покладаються підвищені навантаження, створювані вагою зовнішнього покриття, а також атмосферних опадів.
 • Зовнішня частина – лицьова оболонка, що виступає захистом для внутрішньої конструкції від впливу вітру і вологи.
 • Види покрівельних систем

  Перш ніж приступити до будівництва, вкрай важливо визначитися з підходящим варіантом конструкції даху. Зазвичай покрівельна система розробляється в ході проектування споруди і потребує точних розрахунках.


  В даний час виділяють наступні види конструкції дахів:
 • Плоскі – традиційно застосовуються при зведенні багатоповерхових, висотних об'єктів, а також одноповерхових складських споруд з бетонними перекриттями.
 • Скатні – характерні для приватного будівництва. Виконані у вигляді ухилів, що відходять від центрального крокви в протилежні сторони. Монтаж покрівельних систем тут найчастіше виконується з застосуванням конструктивних елементів, виготовлених з деревини, металевого профілю.
 • Односхилі – представлені у вигляді ухилу, який відходить від капітальної стіни до несучої конструкції меншої висоти на протилежній стороні будівлі.
 • Вальмові – відрізняються украй привабливим дизайном, оскільки представлені у формі трапецієподібних верхніх площин і нижніх трикутних. Така покрівельна система також іменується чотирисхилим.
 • Мансардні – являють собою окремі варіації скатної покрівлі ускладненої конструкції.
 • Многощипковие – найбільш складні проекти. Реалізуються переважно при спорудженні найбільш оригінальних об'єктів. Відрізняються наявністю безлічі окремих площин і кутів.
 • Покрівельна система: основні різновиди  Типи зовнішніх покриттів

  Незважаючи на різноманітність матеріалів, в даний час при покритті даху перевагу найчастіше віддають рулонним, наливним, мембранним і листовим рішень. Покрівельна система з рулонним покриттям передбачає застосування бітумних або полімерних стеклотканевих основ з армуючим шаром. Цей варіант видається найбільш раціональним при організації плоских дахів. Що стосується наливна покрівлі, реалізуються такі проекти завдяки нанесенню спеціальних мастик на міцну основу з наступним вирівнюванням зовнішнього шару. Після затвердіння покриття набуває досить міцну, герметичну, але в той же час еластичну структуру. Варіант з мембранної крівлею застосовується для дахів з ухилом. В якості покриття застосовуються полімерні матеріали, які володіють високими показниками міцності і ізоляційними властивостями. Листові матеріали добре знайомі вітчизняному споживачеві. Це, насамперед, ондулін, шифер, профнастил, оцинкований метал і металочерепиця.
  Покрівельна система: основні різновиди

  На закінчення

  Як видно, в сучасному будівництві реалізуються різні проекти з організації покрівлі. Щоб визначитися з найбільш вдалим рішенням, досить зважити всі за і проти, виходячи з характеру споруди, його призначення, широти бюджету.