Корисні поради
на всі випадки життя
» » Установка профілю під сайдинг своїми руками

Установка профілю під сайдинг своїми руками

Додано: 19.12.15
Рубрика: Ремонт
Установка профілів під сайдинг - досить відповідальний момент, так як панелі повторять їх контур. Якщо монтаж виконаний неправильно, тоді сайдинг лежати в одній площині не буде, його почне коробити.
Установка профілю під сайдинг своїми руками

Монтаж профілю

Установка металевого профілю під сайдинг виконується в три етапи, кожен з яких дуже важливий. Підготовка поверхні - на цьому етапі виконується зняття всього зайвого і непотрібного і готується місце для проведення роботи. Розмітка поверхні - установка профілю під сайдинг повинна виконуватися одній площині. Правильно виконана розмітка багато в чому визначить правильність монтажу. Якщо вона зроблена неправильно, поверхню отримає неправильну геометричну форму.


Прикріплення профілю під сайдинг має бути зроблено правильно. Готова конструкція буде мати значну вагу і тому кріплення повинне бути надійним і жорстким.
Установка профілю під сайдинг своїми руками

Вибір відповідного профілю

Установка профілю під сайдинг своїми руками починається з вибору матеріалу. Для виготовлення несучої каркасної конструкції, як правило, використовують металевий профіль з П-образним перетином, що мають оцинковане покриття. Його розміри:
 • довжина – 3 м;
 • переріз – 27х60 мм.
 • Профільна планка такого ж виду використовується також і при зведенні конструкцій з гіпсокартону при внутрішній обробці. Профіль для сайдинга менших розмірів (наприклад, 50х50) застосовувати не можна, так як на його крайці немає спеціальної відбортовки, призначеної для додання жорсткості планки.
  Установка профілю під сайдинг своїми руками

  Підготовка поверхні і розмітка

  Установка профілю під сайдинг на підготовлену поверхню є запорукою якісної роботи. Інструкція виглядає наступним чином.
 • Насамперед слід підготувати для комфортності проведення роботи. Знадобиться місце для вільного переміщення. Також рекомендується спорудити будівельні ліси.
 • Тепер починаємо знімати з поверхні, щоб нічого не заважало.
 • Далі проводимо першу лінію кріплення. Це дозволить не думати про правильність виставлення профілю, монтаж буде виконуватися по лінії, проведеної паралельно землі.
 • Потім потрібно поставити позначку на рівні кріплення і перенести її на іншу сторону площині. Краще всього для цього використовувати водяний рівень, тоді робота буде виконана точно.
 • З'єднуємо однією лінією дві позначки. Для цього можна скористатися простою капроновою ниткою.
 • Проводимо поперечні лінії.
 • Ставимо позначки площині і, використовуючи схил, проводимо по відношенню до землі перпендикуляр.
  Установка профілю під сайдинг своїми руками
 • Установка решетування з металопрофілю

  Кріплення до зовнішньої стіни решетування робиться за допомогою анкерів або дюбелів. Їх довжина підбирається виходячи з маси сайдинга і профілю, а також в залежності від товщини і виду матеріалу, з якого зроблені стіни.


  Важливо пам'ятати, що якщо будинок дерев'яний, можна використовувати тільки саморізи, а ось до цегляної стіни кріплення робиться за допомогою дюбелів. Для цього просвердлюють в стіні отвори відповідного діаметру і потім забивають в них дюбелі. Тепер виставляємо профіль під сайдинг за висоті в потрібній площині. Для цього беремо товщину утеплювача і до неї додаємо не менше 1 см. Важливо пам'ятати, що якщо встановлюється утеплювач, він не повинен деформуватися прикріпленими панелями, так як втратить свої якості. Тому робиться проміжок близько 40 см. По діагоналі площині натягуємо волосінь і відзначаємо, на якій висоті буде кріпитися профіль. За допомогою прокладок вона може регулюватися. Установка профілю під сайдинг на стіни робиться разом з латами, величина кроку якого залежить від маси матеріалу. Чим важче сайдинг, тим між планками решетування відстань повинна бути менше.
  Установка профілю під сайдинг своїми руками

  В інструкції, прилагающей до сайдингу, часто вказані рекомендації про крок обрешітки для даного матеріалу. Як правило, відстань між планками складає 40 см, а для вінілового сайдинга – 60 см. Якщо в даному регіоні досить часто спостерігається сильний поривчастий вітер, тоді крок слід трохи зменшити. Закріплюється металопрофіль під сайдинг. В залежності від того, який напрямок кріплень облицювального матеріалу, прикріплення проводиться горизонтально або вертикально. При горизонтальному встановлення панелей профіль повинен бути розташований у вертикальному положенні. Горизонтальна решетування необхідна при вертикальній установці.

  Кріплення металевого профілю до фасаду на підвіси

  Установка профілю під сайдинг по фасадній частині виконується трохи по-іншому.
 • Фіксація профільних планок до фасаду виконується за допомогою металевих підвісів, які являють собою тонку оцинковану пластину, що має спеціальні отвори. Вони дозволяють регулювати між профілем і стіною відстань. Підвіси загинаються П-подібною формою і фіксуються до стіни саморізами з дюбелями. Між ними робиться відстань таке ж, як вибраний крок установки.
 • Після кріплення підвісів до фасаду на них монтується профіль. Його вставляють у підвіс на потрібну відстань від стіни і прикручують саморізами.
 • Як правило, встановлення решетування починають з монтажу краю стіни бічного профілю. Вставляються вони строго за рівнем, бо вони - орієнтир для подальшого влаштування профільних планок.
 • У кількох місцях по висоті між боковими профілями натягується мотузка або волосінь. По цьому орієнтиру встановлюються всі планки профілю.
 • На підвісах кріплення може бути недостатньо жорстким, тому для додання додаткової міцності решетування між планками кріпляться спеціальні перемички.
 • Якщо для обрешітки використовувати не підвіси, а складну систему закріплення, конструкція буде більш надійна. Подібний кріплення виконується з відрізків оцинкованого профілю, переріз яких 27-28 мм.
 • До стіни один з відрізків кріплять широкою частиною, а інший вставляють між основною планкою в розпір і між ним. Фіксують елементи даного сайту саморізами.
  Установка профілю під сайдинг своїми руками
 • Такий спосіб кріплення з використанням перемичок вважається найбільш надійним при установці профільного каркаса.
  Дана конструкція кріплення застосовується, коли для усунення на стіні наявних нерівностей довжини підвісу не вистачає. Крім того, профіль 27х28 мм, вартість якого нижче стандартного, застосовують і для інших цілей. Саме його використовують в якості початкової планки при монтажі вертикальної обрешітки.

  Установка зовнішніх і внутрішніх кутів

  Установка профілю під сайдинг на кутах виконується наступним чином. Внутрішній і зовнішній кути кріпляться з відступом 5 мм від верхньої кромки стіни і нижче стартової планки на 20 мм. Якщо в будинку висота більше довжини одного кута, їх слід зістиковувати. Для цього необхідно у місці стику від нижнього кута відрізати 25 мм монтажної поверхні, далі внапуск накласти верхній кут на нижній (напуск повинен бути 20 мм) і прибити їх. Якщо установка внутрішніх кутів виконується на фронтон, потрібно залишати між торцевим краєм кутів і прилеглими до них планками зазори.
  Установка профілю під сайдинг своїми руками

  Кріплення сайдинга до стелі

  Сайдинг використовують не тільки для фасадів будинків, але і для внутрішньої обробки. Спосіб роботи зовні і всередині помітно розрізняється.

  Проведення монтажу

  Якщо установка профілю під сайдинг на стелю буде робитися своїми руками, тоді потрібно ознайомитися з правильністю виконання цієї роботи. Технологія кріплення сайдинга проводиться в кілька етапів. Робота починається зі стелі — вимірюється відстань, на якому буде встановлюватися матеріал. Слід зазначити, що воно залежить від таких параметрів:
 • чи буде в майбутньому утеплятися стеля;
 • на якому рівні планується установка світильників (мінімальний рівень відстані становить 4 см).
 • Після того як буде визначено відстань, використовуючи рулетку і олівець, слід зробити на стінах позначки, орієнтуючись на які необхідно накреслити по всьому периметру кімнати лінію. В подальшому по цій лінії за допомогою брусків буде закріплюватися сайдинг. Далі виконується установка профілю під сайдинг, для чого використовуються цвяхи (саморізи). Якщо планується установка стельових світильників, заздалегідь слід підвести до стелі електропроводку.

  Висновок

  Використовуючи ці інструкції та керуючись порадами професіоналів, правильно вибрати і якісно встановити металевий профіль може навіть людина, що не має досвіду в подібному будівництві . Вартість матеріалу невисока, але робота буде зроблена якісно, тільки за умови грамотно проведеного розрахунку. Адже у цього матеріалу будуть також і відходи, що слід врахувати.