Корисні поради
на всі випадки життя
» » Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці

Додано: 19.12.15
Рубрика: Ремонт
Якщо вами буде виготовлятися мотобуксировщик своїми руками, то необхідно врахувати перед початком робіт конструктивні особливості даного пристрою. Як зазначають досвідчені майстри, для будь-якої людини виготовлення цього обладнання не виявиться занадто складним завданням. Якщо ви не бажаєте користуватися допомогою фахівців, то необхідно ознайомитися з технологією проведення роботи. Висока популярність описуваного мотобуксировщика, який ще називається мотособакой, обумовлена тим, що він володіє незначними розмірами, а також хорошою прохідністю. Подібне обладнання є невибагливим в експлуатації, а витрачає в процесі цього зовсім небагато палива.


Конструктивні особливості

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Якщо вами буде виготовлятися мотобуксировщик своїми руками, то перед початком даних маніпуляцій ви повинні розібратися у всіх конструктивних особливостях, а також детальніше ознайомитися з процесом проведення збірки. Розглядаючи дане обладнання, можна відзначити, що воно являє собою моторизований гусеничний блок невеликих розмірів, який використовується для буксирування різних вантажів, мають невеликі розміри.

Вибір і установка мотора

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Якщо ви вирішили виконати своїми мотобуксировщик руками, потрібно подумати над важливою складовою саморобки – над двигуном. Використовується при виготовленні подібних моделей поширений мопедний двигун, який відомий під маркою Ш-58. Він - російського виробництва. У ролі головного плюса цього пристрою можна виділити те, що він розрахований на використання виключно ручного перемикача коробки. Не можна не відзначити, що в мотособаках можуть використовуватися двигуни і зарубіжного виробництва. Якщо хочете створити мотобуксировщик своїми руками, який прослужить більш тривалий час, то краще всього скористатися двигунами, які випускаються під марками Yamaha і Honda. В ролі головної особливості даних моторів виступає універсальність, так як подібне обладнання може використовуватися для створення як мотобуксировщика, так і будь-якого іншого пристрою, яке передбачає наявність двигуна. Серед останніх можна виділити саморобні мотоблоки та негабаритні електростанції.


Підходимо до питання вибору двигуна серйозно

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Саморобний мотобуксировщик передбачає наявність якісного двигуна. Необхідно вибрати правильно його характеристики. Майстер повинен подумати про кількість тактів двигуна. Краще використовувати двотактну різновид, що володіють значними розмірами і вагою в порівнянні з чотиритактним. А ось що стосується силових характеристик, вони залишаються майже на одному і тому ж рівні.

Важлива частина - елементи управління

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Саморобний мотобуксировщик для експлуатації обов'язково повинен володіти елементами управління, про це ні в якому разі не варто забувати перед початком маніпуляції. Досвідчені майстри рекомендують використовувати кермо, володіє вбудованими органами управління. Конструкція буде мати перемикач, а також ручку газу і зчеплення, яку можна запозичити у техніки, що була у вжитку.

Технологія складання мотособаки

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Перед тим як зробити мотобуксировщик, необхідно підготувати схему конструкції, яка дозволить уникнути помилок. Збирати ходову частину потрібно лише тільки після того, як ви підготуєте опорні підшипники. На наступному етапі під них виточуються втулки. В якості несучої конструкції необхідно використовувати зварну раму. Вона буде мати в складі трубок різного діаметра, для того щоб надати цим елементам потрібну форму, їх необхідно наповнити сухим піском. Тепер майстер закупорює обидва кінця пробками, які можна виготовити самостійно з деревини. Заготівля поміщається в лещата, а потім повільно згинатися з застосуванням паяльної лампи. Вплив гарячого повітря має припадати на потрібне місце. Важливо забезпечити максимальний вигин, для цього рекомендується використовувати еталонний шаблон. Дану заготівлю ви можете виконати самостійно, використовуючи фанерний лист.

Методика здійснення робіт

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Після того як варіатор для мотобуксировщика був обраний, можна перевірити, чи всі елементи володіють необхідною формою. Складові фіксуються між собою, при цьому потрібно використовувати зварювальні прихвати. Ці роботи проводяться для того, щоб у разі виникнення дефектів при складанні від них можна було б досить просто позбутися. Після того як всі похибки будуть усунені, рама добре кріпиться методом зварювання. Креслення мотобуксировщика, звичайно ж, можна запозичити зі статті, однак для проведення робіт ви можете підготувати їх без допомоги професіоналів. Для того щоб встановити мотор на раму, можна використовувати заготовки, які попередньо виконуються з листового металу. Вони повинні бути виконані з досить щільного картону. Він повинен бути рівний за габаритами рамі. Заготовки добре зміцнюють на двигуні, тільки після конструкція фіксується в системі каркаса за допомогою все тих же зварювальних прихватов. Тепер майстер від'єднує двигун від заготівлі, щоб остаточно зміцнити його до системи каркасу.

Маніпуляції з розбірними валами

Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
Мотобуксировщик, технічні характеристики якого будуть залежати від елементів, використовуваних у процесі роботи, може бути виготовлений самостійно, однак перед початком маніпуляцій необхідно продумати кожен крок. В гусеничному блоці рекомендується використовувати розбірні вали, що виконуються з підшипників і втулок. Останні ретельно виточуються для перших, при цьому товщина стінок не повинна перевищувати цифру в 5 міліметрів. Найбільш сильні навантаження мотособака буде відчувати на задню вісь. Вона повинна бути провідною. До заднього валу для цього зміцнюється приводна зірочка, яку потрібно з'єднати з КПП. Це здійснюється за допомогою ланцюгової передачі. Сани для мотобуксировщика ви можете виготовити самостійно з використанням дерев'яних полозів і каркаса на основі пиломатеріалу. Крім складових валів, конструкція повинна мати складеними колесами. Кожен з них складається з щік, габарити яких складають 3 міліметри. Крім цього, використовуються зачепи в кількості декількох десятків, вони необхідні для зчеплення з грунтом. Вони виготовляються з використанням металевих труб. Для того щоб домогтися гасіння вібрації колесами, на зачепах, а конкретно на їх кінцях, встановлюються гумові втулки.

Інформація про рушії

Якщо ви задумалися над виготовленням мотособаки, то важливо вирішити питання про те, як будуть виготовлятися гусениці. Тут розглядається приклад, який передбачає застосування транспортерної стрічки.
Мотобуксировщик своїми руками. Креслення, інструкція по збірці
В якості ширини виступає параметр, що дорівнює 220 міліметрів. Траки для мотособаки виконуються з рівних брезентових рейок, їх довжина повинна бути дорівнює 1260 міліметрів. Для того щоб забезпечити посилення траків, слід застосувати металеві гребені, які в процесі складання встановлюються на бруски. Кріплення складових гусениці проводиться за допомогою болтів, необхідно вибирати ті, що мають різьбою М6.

На закінчення

Якщо перед початком складання ви задумалися над тим, що управління мотособакой може здатися надто складним, це переконання є помилковим. Управляти такою конструкцією - не складніше, ніж мопедом. На правій ручці керма буде розташовуватися рукоятка газу, а на інший буде перебувати важіль, який використовується для перемикання КПП. Тут же знаходиться і ручка зчеплення. До рами фіксується кермо з допомогою двох трубок, які зафіксовані методом зварювання з допомогою П-образної вилки. Остання зміцнюється на задній осі, а використовувати для цього потрібно металеві шайби. З тієї причини, що мотор розташовується всередині гусениці, задіяти його з допомогою кикстартера буде не можна. Його слід дещо модернізувати. Для чого застосовується відрізок труби, в якому треба буде проробити отвір, розмір останнього буде достатнім для приводу важеля. З допомогою зварювання між собою закріплюються труба і важіль кикстартера. Сани для мотобуксировщика можуть бути виготовлені з підручних матеріалів, наприклад для цього достатньо часто використовується щільна гума.