Корисні поради
на всі випадки життя
» » Все про короткошерстих коллі

Все про короткошерстих коллі

Додано: 10.01.15
Рубрика: Різне
Все про короткошерстих коллі


Батьківщина короткошерстих коллі - Великобританія, де ці собаки поширені вже дуже давно. У нас ця порода поки ще не дуже відома. Давайте дізнаємося все про породу короткошерстого коллі.
Короткошерстий коллі - це швидка, дуже активна собака, та це й не дивно, адже на початку розведення цю породу використовували в якості пастухів овець. Це одна з найрозумніших порід собак , дружелюбна і дуже емоційна. Це природжена собака-компаньйон: вона сильно прив'язується до тієї сім'ї, в якій живе і дуже страждає, якщо їй бракує уваги.
Короткошерстий коллі не може жити на вулиці у вольєрі і, тим більше, на прив'язі. Їй потрібне постійне спілкування з родиною, яку вона любить. Собаки цієї породи - це саме втілення собачого інтелекту.
Якщо щеня коллі росте в сім'ї із дитиною, то поступово він перетворюється в турботливу, уважну і терплячу няньку.
Шерсть у гладких коллі коротка, на відміну від довгошерстих або бордер коллі. Забарвлення шерсті бувають триколірними, мармуровими, соболиними. Доглядати за собакою легко: раз в тиждень прочесати шерсть щіткою, підстригти кігті.

Все про породи бордер коллі


Ще одним різновидом породи коллі є бордер коллі. Використовуються ці розумні і надзвичайно розумні тварини як пастуші і спортивні собаки. Це справжній трудоголік, оскільки жити без роботи собака не може. Відсутність якого-небудь заняття для бордер коллі - справжній стрес.
Найбільш поширений забарвлення бордер коллі - чорно-білий. Іноді зустрічаються триколірні, коричневі з білим або блю-мерль відтінки. Догляд за короткошерстим бордер коллі нескладний: треба вичісувати собаку один раз в тиждень твердою щіткою.
Брати в сім'ю бордер коллі можна тільки в тому випадку, якщо у господаря буде достатньо часу знаходити постійні заняття для собаки і піклуватися про неї. В іншому випадку така тварина стане вам тягарем і великим розчаруванням. Сім'ям з маленькими дітьми фахівці також не радять купувати цю породу собак, так як гіперактивний бордер коллі може навіть кусатися. Оскільки бордер коллі - відмінна сторожова порода собак , його краще тримати в заміському будинку.