Корисні поради
на всі випадки життя
» » Антуріум догляд

Антуріум догляд

Додано: 26.02.14
Рубрика: Сад і город
Антуріум доглядАнтуріум по праву можна вважати одним з найбільш елегантних і красивих домашніх квітів. Декоративний антуріум володіє незвичайними восковими квітами, які довго цвітуть і стоять у воді, і блискучими яскраво-зеленим листям. Також в природі існують сорти антуріума, які замість красивих квіток володіють не менш красивими оксамитовими листям з рельєфними візерунками.

У народі антуріум досить часто називають «квітка-фламінго». Належить він до досить великого роду сімейства ароїдних і налічує близько 1 тисячі різних видів, який щороку поповнюється новими обличчянами. З грецької назва «антуріум» перекладається як «квітка-хвіст». Особливу оригінальність та інсмідуальність цій рослині надає його суцвіття у вигляді качана і яскравий воскової пелюстка квітки. Разом суцвіття і пелюстка квітки виглядають дуже ефектно, і, здається, що це один великий квітка. Батьківщиною багатьох антуріумів є вологі тропічні ліси південної і центральної Америки. З часом деякі обличчяни були натурализовани в дощові ліси південно-східної Азії.

Догляд за антуріумом

Догляд за квіткою-фламінго - це досить непроста справа, так як рослина трохи примхлива. В першу чергу вимогливість антуріума до умов утримання обумовлена його особливою любов'ю до вологого теплого повітря. Як відомо, клімат багатьох міських квартир вельми далекий від вологих тропічних лісів.

Також для красивоцветущих антуріума необхідний яскравий, але не прямий, сонячне світло. При нестачі світла листя рослини деформуються, а цвітіння погіршується. Квіти, що мають виключно декоративними листям, так гостро в яскравому освітленні не потребують.

Грунт для антуріума повинна бути структурною і багатою гумусом, щоб вода добре трималася. В якості основного компонента ґрунту рекомендується використовувати торф. В торф можна додати перліт, мох, деревну тріску, подрібнену кору, кокосове волокно. Грунт, в якій буде вирощуватися квітка, повинна бути постійно вологою, зовсім трохи підсушеної перед поливом. Однак слід враховувати, що при застої вологи у рослини починають розвиватися грибкові хвороби, тому в горщику повинен бути хороший дренаж. Також від зайвої вологості листя квітки починають жовтіти і в'янути.

Дуже корисним буде ополіскування квітки з душу. Така процедура сприяє зволоженню повітряних коренів і листя рослини, а також видаляє всіх шкідників з суцвіть і листя. Ополіскування антуріума слід здійснювати сильним струменем з обох сторін листя.

Взимку, в умовах клімату Європи, антуріум починає відчувати недолік світла, тому рекомендується зменшити полив для того, щоб на 1-2 місяці занурити рослина в стадію спокою. При цьому не варто забувати, що мінімально допустима температура змісту повинна бути не менше 15°С, також ні в якому разі не допускати, щоб земля в період спокою повністю висохла, інакше це погубить рослина.

Антуриуму, постійно живе в домашніх умовах, необхідна регулярна підгодівля. Для цього можна використовувати рідке добриво для кімнатних рослин, яке слід розводити в слабкий розчин і поливати раз на місяць. Також гарну дію роблять гранули повільно чинного добрива, які необхідно додавати в грунт при пересадці антуріума.

Що стосується температури повітря, то квітка-фламінго комфортно почуває себе при 15°С і вище, особливо це стосується різновидів з великими декоративними листям. В разі зниження температури повітря до 10°С тепла нижні листки рослини починають жовтіти, а його зростання сповільнюється. Однак антуріум також не переносить і сильну спеку, при температурі 32°С квітки стають блідими, швидко в'януть, а на листках з'являються сонячні опіки.

Найбільш комфортні умови для рослини


При відповідному догляді антуріум може радувати своїм цвітінням в будь-який час року, а іноді він навіть може цвісти цілий рік без зупинки. Однак як створити всі умови такого звільнення? В оранжереї ботанічного саду в Лондоні антуріум містять в наступних умовах: рослини прикріплюють до стовпів з моху і кори, які підтримують коріння квітів у зволоженому стані, грунт містить в собі велику кількість органіки (гумусу), постійна температура в оранжереї становить 25°С тепла при відносній вологості повітря 85%. У зимовий період антуріуми обприскують і поливають щодня, а влітку два рази в день. Підживлення здійснюється раз на тиждень.

Виходячи їх всіх вищеописаних умов догляду, можна зробити висновок, що в домашньому середовищі рослину найкраще в літній час буде себе почувати на кухню з вікном на схід або захід (взимку на південь) або у ванній кімнаті. Ці приміщення у порівнянні з іншими кімнатами завжди мають трохи більшу температуру і вологість повітря.