Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як посадити газонну траву?

Як посадити газонну траву?

Додано: 07.07.14
Рубрика: Сад і город
Як посадити газонну траву?
Яскраво-зелений трав'яний покрив не тільки прикрашає вашу садибу і надає їй більш доглянутий благородний вигляд, але і виконує санітарно-гігієнічні функції (затримування і зв'язування вуличної пилу, усунення шкідливих бактерій). Крім того, газон біля будинку має звукопоглощаемими властивостями, а також захищає поверхню землі ділянки від перегрівання в жарку погоду, сприяє зволоженню повітря. Вибір газонної трави
У господарських магазинах вам можуть запропонувати набори насіння для газону, враховуючи ваші смаки і особливості призначення вашої ділянки.


садовий (парковий) - найбільш поширений газон, який можна використовувати на приватних територіях і при благоустрої парків для відпочинку та розваг;
партерний - його використовують, прикрашаючи парадні зони садиби або держустанов, дуже вибагливий до кліматичних умов, вимагає особливого догляду;
луговий - набір включає в себе декоративні та кормові трави, що дуже зручно для господарів дрібних травоїдних тварин (наприклад, кроликів);
мавританський - в ньому зібрані насіння різних лугових трав (ромашки, волошки, дзвіночки тощо);
спеціальний - призначений для спортивних майданчиків, стійкий до механічних впливів, невередливий;
дорожній (аеродромний) - найбільш «витривалий» газонна суміш трав, що складається з рослин, що мають потужну кореневу систему (костец безостий, костриця тростинна, мятлик луговий, тимофіївка лучна, грястиця збірна тощо).


Підготовка ділянки для посіву газону
Після того як ви визначитеся з вибором насіння, підготуйте і сплануйте земельну площу. Подібна процедура включає в себе наступні моменти:
 1. Схема ділянки. Намалюйте схематичний план, в який увійдуть що знаходяться у вашому володінні елементи ландшафтного дизайну, дерева та різні споруди. Все має бути сплановано таким чином, щоб у подальшому при догляді за газоном (стрижка, полив) не виникало додаткових труднощів.
  Ретельне прибирання території. Всі камені, папірці, пляшки, гілки потрібно ліквідувати. Також сюди входить викорчовування пнів, якщо вони не є елементами дизайну.
  Нейтралізація бур'янів. Ретельної прополкою або допомогою гербіцидів проведіть боротьбу з шкідливими рослинами.
  Підготовка грунту. Перед посадкою газонної суміші перекопайте землю і додайте спеціальні добрива (ідеально підходить біогумус). Створіть дренажний щебневий шар. Потім вирівняйте землю, щоб на ній не залишилося западин і купин. Ущільніть грунт за допомогою котка і розпушіть його поверхню граблями.


  Посів газонної трави
  Посів краще починати в середині весни або ближче до літа, грунт до цього часу повинна добре прогрітися і оптимально сприяти росту трави.

  Як посадити газонну траву?
  Основні моменти, на які слід звернути увагу при посадці газону:


  виберіть для посіву безвітряний день, щоб уникнути нерівномірного розподілу насіння на земельній площі;
  перед засівом трави зволожите і взрихлите землю;
  сійте насіння з розрахунком 25-40 гр. на 1 квадратний метр;
  сійте газон в одному напрямку (постійно йдіть вперед, не повертайтеся до засіяної території);
  не кидайте далеко насіння, так як, різні за вагою та розміром, вони можуть нерівномірно розташуватися на ділянці і утворити неакуратні клаптики трави в майбутньому;
  спочатку проведіть посів в поздовжньому напрямку, потім ще раз, але вже - в поперечному;
  використовуйте граблі віялового типу, щоб присипати землею насіння;
  полийте ділянку лійкою або шлангом зі спеціальною насадкою, яка дозволяє рівномірно розпорошувати воду; не перестарайтеся з поливом, щоб не вимити насіння з грунту.


  Посіяти газон - це тільки півсправи. Якщо ви хочете, щоб декоративна трава довго милувала ваше око, за нею необхідно регулярно доглядати. В основний догляд входять: стрижка газону, полив, добрива. До першого покосу небажано ходити по траві. Приблизно через місяць-півтора можна вже починати стригти газон. Щоб забезпечити регулярне рівномірне зволоження ґрунту, встановіть на ділянці систему автополиву. Готуючи газон до зими, восени удобрити його біогумусом.