Корисні поради
на всі випадки життя
» » Анемона японська

Анемона японська

Додано: 27.01.15
Рубрика: Сад і город
Анемона японська
Анемона японська, яку також називають анемоною, тому що її пелюстки колишуться від найменшого подиху вітру - багаторічна кореневищна рослина.
Анемони відносяться до сімейства лютикових і поширені вони переважно в Північній півкулі. Анемони нараховують близько 120 різних видів, які умовно поділяються на весняні і осінні, часу цвітіння. Осінні анемони також називають анемонами японськими, так як саме з цієї прекрасної країни вони і з'явилися.
Анемона має темно-зелене листя, стебла прямі і ніжного кольору квіти. Пелюстки квітів тонкі, нагадують своєю легкістю крила метелика.

Анемона японська - сортиЯк вже згадувалося, анемона налічує багато різних видів і сортів, тому перерахуємо лише найпоширеніші.

 • Анемона хубейська . Цей вид відрізняється досить високими стеблами і квітами ніжно-рожевого забарвлення. Кращі сорти цього виду - Hadspen Abundance, Bowles' Pink.

 • Анемона хубейська японська . Відрізняється не особливо високими стеблами і великими квітками темно-рожевого, іноді майже бордового забарвлення Кращі сорти цього виду - Pamina, Prinz Heinrich.

 • Анемона гібридна . Цей вид включає в себе найрізноманітніші сорти з різним забарвленням пелюсток - від білого до пурпурно-червоного кольору. Найцікавіші сорти - Honorine Jobert, Profusion, Konigin Charlotte, September Charm. • Анемона японська - посадка й догляд  Вирощування анемони японської копітка справа, тому що рослина досить ніжне і потребує ретельного догляду. Але краса квітів вітрогонки варто зусиль, витрачених на її вирощування.

  Посадка квітів анемона проводиться найчастіше навесні. Особливу увагу треба приділити вибору ґрунту, яка повинна бути родючим і рихлою. Також повинен бути хороший дренаж. Анемона японська любить хороше освітлення, тому краще посадити її в півтінь, але ні в якому разі не в тіні.
  Вирощування анемонів з насіння - не самий зручний спосіб, так як з усіх посіяних насіння, в кращому випадку, зійде лише чверть. А витрачати даремно зусилля нікому не хочеться. Тому краще вибрати спосіб вирощування анемонів з бульб або поділу кореневищ, це вже залежить від сорту.
  Посадку анемонів діленням кореневищ краще проводити навесні. У цей період рослини краще всього реагують на таку операцію. При поділі кореневища потрібно бути дуже акуратним і уважним, так як на кожному окремому «шматочку» рослини повинні обов'язково залишитися бруньки відновлення.
  З бульбами доведеться повозитися трохи довше, так як вони потребують підготовки до висадки в грунт. Бульби потрібно занурити на кілька годин в теплу воду, щоб вони набубнявіли. Це прискорить процес проростання. Після цієї процедури бульби висаджують у грунт.

  Догляд за анемонами не так вже складний. Головне - полив. Надлишок або нестача води можуть згубно позначитися на стані рослини, тому поливу слід приділяти більше уваги.
  Анемони дуже добре реагують на весняне мульчування грунту . В якості добрив краще всього використовувати комплексні мінеральні засоби. Удобрювати анемону японську потрібно тільки в період цвітіння, а якщо перед посадкою грунт вже була удобрена, то цю процедуру можна зовсім виключити.
  Після закінчення періоду цвітіння стебла анемонів вкорочують до землі, при цьому не чіпаючи прикореневі листки, які
  Анемона японська
  обрізаються тільки навесні, перед початком нового сезону.
  Зимують анемони досить добре. На зиму їх можна залишати у відкритому грунті, лише збільшивши кількість мульчі і прикривши рослини гілками дерев або ялиновими лапами. Якщо зима дуже холодна, то анемони доведеться викопувати і зберігати в сухому місці до часу висадки.

  Розмноження анемонів відбувається вегетативним поділом і насінням. При цьому, як уже говорилося, перший спосіб набагато зручніше.

  Анемони японські - прекрасні квіти, які стануть прикрасою будь-якого саду.