Корисні поради
на всі випадки життя
» » Виноград «Пам'яті Негруля»

Виноград «Пам'яті Негруля»

Додано: 01.02.15
Рубрика: Сад і город
Виноград «Пам'яті Негруля»
Людство вже досить давно оцінили смакові і корисні властивості винограду. З перших спроб вирощування виноградної ягоди пройшли тисячі років, і за цей термін люди значно просунулися в мистецтві виноградарства: доведені до досконалості агротехнічні прийоми, виведені сотні і тисячі сортів і гібридів цієї чудової рослини. Один з видатних вчених-виноградарів, справжній ентузіаст своєї справи, присвятив винограду все своє життя - Олександр Михайлович Негруль, отримав негласний титул «короля винограду». Саме на честь цієї чудової людини і був названий гібридний сорт винограду раннього терміну дозрівання - виноград «Пам'яті Негруля».

Сорт винограду «Пам'яті Негруля» - опис та характеристика


Сорт винограду «Пам'яті Негруля» відноситься до сортів середньопізнього часу дозрівання - урожай повністю готовий до зняття приблизно в першій половині вересня, тобто через 140-160 днів після зав'язі. За відгуками досвідчених виноградарів, виноград цього сорту відрізняється хорошими показниками зростання лози, так і відмінними смаковими показниками ягід. Ягоди винограду сорту «Пам'яті Негруля» мають простий і гармонійний смак, відмінно зберігаються в умовах холодильника або погреби, тривалий час зберігаючи свої смакові якості. Наприклад, в холодильнику виноград цього сорту прекрасно зберігається до січня, а то і до лютого місяця, практично не змінюючи свого смаку. Добре переносить цей виноград і транспортування, адже ягоди захищені досить щільною шкіркою фіолетового кольору. Під щільною хрусткою шкіркою ховається щільна м'ясиста соковита м'якоть, а всередині є кілька невеликих насіння. Самі ягоди мають цікаву конічно-витягнуту форму, найбільше нагадує крапельку. Вага однієї ягоди може досягати 10-15 грам, а одна гроно може залежати до 750 грам. При правильно виконуваному догляді з одного лози можна зняти близько 45 кілограмів урожаю. Відсоток вмісту цукру в цьому винограді становить 17%, що трохи менше, якщо порівнювати з іншими сортами винограду. Ще одна важлива гідність винограду «Пам'яті Негруля», що робить його дуже популярним - здатність легко переносити морози. Правильно укрита на зиму, лоза цього винограду здатна відмінно перезимувати навіть при морозах -24°С. Крім відмінної морозостійкості, відрізняється сорт винограду «Пам'яті Негруля» і стійкістю до хвороб і шкідників: мілдью, сірої гнилі, павутинного кліща, філоксери та оїдіуму.

Сорт винограду «Пам'яті Негруля» - особливості вирощування


Виноград «Пам'яті Негруля» відноситься до сильнорослою сортам винограду, що характеризується середньою врожайністю. Саме тому обрізку його слід проводити за схемою підвищеного навантаження вічками, приблизно на третину більше звичайного. Після того, як буде відпрацьована сортова агротехніка, показник врожайності цього
Виноград «Пам'яті Негруля»
винограду можна значно підняти. Живці цього сорту винограду вкорінюються досить добре, швидко розмірковуючи зростання. Для того щоб отримати максимальний урожай, виноград сорту «Пам'яті Негруля» необхідно висаджувати на родючих чорноземних ділянках, проводячи своєчасне внесення добрив . Якщо знехтувати внесенням добрив, то квіткові кисті будуть формуватися лише на 2/3 пагонів, причому на кожному з них буде закладатися лише одне суцвіття, що значно знизить обсяги врожаю. Поливати виноград сорти «Пам'яті Негруля» слід рівномірно і помірно, особливо в період закладки і визрівання врожаю.