Корисні поради
на всі випадки життя
» » Виноград Кодрянка

Виноград Кодрянка

Додано: 01.02.15
Рубрика: Сад і город
Виноград Кодрянка
Виноград Кодрянка відноситься до сверхранним, високорослим, стійким до хвороб та шкідників сортам. Термін дозрівання плодів становить від 110 до 118 днів. Цей чудовий виноград був виведений молдавськими селекціонерами, що складаються в НВО «Виерул». Кодрянка дає грона, вага яких досягає 400-600 грамів, а в окремих випадках може досягати і півтора кілограмів! Ягоди винограду Кодрянка мають темно-фіолетовий колір, їх смак простий, але в теж час дуже гармонійний. М'якоть ягід дуже щільна, тому шкурка при пережовуванні невідчутна. Грона цього винограду можуть перебувати на кущі досить тривалий час, при цьому, не втрачаючи своїх смакових якостей. Єдиний мінус сорту Кодрянка - це горошіння (осипання квіток і измельчание ягід). Ця напасть особливо сильно позначається в сезони з несприятливими умовами для нормального цвітіння. Але і цей мінус можна перетворити на перевагу, якщо застосувати гіберелін. Як результат, можна отримати великі ягоди без насіння. Ще виноград Кодрянка стійкий до холодів. Як можна зрозуміти з опису сорту, ця садова культура цілком гідна того, щоб з'явитися на вашому присадибній ділянці.

Формування молодих кущів

Як і будь-який інший сорт, виноград Кодрянка вимагає правильної посадки і належного догляду. Тоді рослина буде щорічно радувати вас відмінним урожаєм смачних і ароматних ягід. Для посадки цього сорту можна використовувати саджанці, відводки або шкілки. Навіть якщо посадка кущів винограду Кодрянка виконувалася з однакових саджанців, то в перший рік кущі будуть розвиватися абсолютно по-різному. У садівника одне завдання - рослина має відростити молоді паростки, які з осені мали товщину від 5 до 7 міліметрів. Ви обов'язково повинні знати, як правильно обрізати кущ Кодрянки, і коли це доречно робити. Перші молоді паростки винограду Кодрянка обрізанні восени не зазнають, їх дбайливо загортають на зиму . Стрижуть їх після зимівлі, на початку весни, не звертаючи уваги на «сльози» рослини. Після першого збору врожаю з куща обрізати паростки починають виключно восени. Після першої зимівлі, з настанням весни, кущі Кодрянки знову обрізають. Щоб цей процес виконати правильно, потрібно спочатку вибрати для куща його майбутню форму. Варіацій у формуванні безліч, тут все справа смаку, але форму ви будете надавати кущу п'ять-шість років, все залежить від побажань садівника.

Вибір добрив

Мета посадки будь культури рослин - отримання врожаю. Для того щоб ваш виноград Кодрянка радував щорічно багатим урожаєм, ґрунт біля рослин необхідно удобрювати. Особливу увагу варто приділити балансу у ґрунті калію і фосфору. Фосфорні добрива роблять благотворний вплив на посаджену рослину,
Виноград Кодрянка
збільшує кількість плодових бруньок, значно посилюють сахарообразование в ягодах, а також прискорюють їх дозрівання. Калієві добрива відіграють величезну роль у розвитку імунітету і швидкого росту куща. Не менш важливий і кальцій, він посилює виробництво вуглеводів рослиною, тим самим значно збільшуючи майбутній урожай. А от від використання азотних добрив краще утриматися, особливо, якщо рослина росте на чорноземах, в якому природного азоту достатня кількість. Куди гірше, якщо в грунті надлишковий вміст азоту, тоді цей факт негативно позначається на врожайності за рахунок бурхливого росту пагонів з листям.
Дотримуючись правила посадки, догляду й обрізки, ви гарантовано отримаєте багатий урожай корисних, ароматних і надзвичайно смачних ягід, які можна заготовлювати про запас.