Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що краще - культиватор або мотоблок?

Що краще - культиватор або мотоблок?

Додано: 04.02.15
Рубрика: Сад і город
Що краще - культиватор або мотоблок?
Сьогодні багато фермерів, які проживають у селах, мають досить значні земельні ділянки під город. Для їх обробки, потрібно чимало зусиль, тому в більшості випадків уникнути застосування сільськогосподарської міні-техніки не вдається. Для цих цілей випускаються мотоблоки та культиватори , але чим вони відрізняються один від одного?

Загальні відомості

Для того щоб зрозуміти, що краще - культиватор або мотоблок, спочатку варто ознайомитися з пристроєм цих типів техніки. Почати варто з подібностей. Той і інший тип поділяються на чотири категорії, які розрізняють агрегати по продуктивності. Двигуни у них зазвичай бензинові, можуть бути чотиритактними або двотактними.
Потрібно розуміти, що призначення культиватора - це знищення бур'янів між рядами, а мотоблок більш універсальний завдяки наявності знімних модулів. Це основне, чим відрізняється культиватор від мотоблока. Культиватор має робочу частину з ножів, які при проходженні по ряду врізаються в грунт і знищують коріння бур'янів. На мотоблок можна встановлювати величезна кількість взаємозамінних пристосувань, серед яких є і плуг, і комплект фрез для культивації, і навіть причіп, який перетворює агрегат в транспортний засіб.

Що вибрати?

Ставити питання про різницю між культиватором і мотоблоком невірно в принципі. Адже цільове призначення цих агрегатів суттєво відрізняється. Мотоблок можна порівнювати швидше з розбірним міні-трактором, культиватор - це всього лише механізований інвентар для знищення бур'янів. Але сказати, що останній не стане в нагоді в господарстві, також буде невірно. Культиватори дозволяють швидко і ефективно знищувати бур'яни в міжряддях, що
Що краще - культиватор або мотоблок?
мотоблоку буде не під силу. Проте останнім часом виробники цієї техніки дещо згладили відмінності сучасного культиватора від мотоблока. Дані агрегати тепер також оснащені змінними модулями, які дозволяють встановлювати плуг або пристосування для викопування картоплі. Відрізняються ці помічники фермерів базовою комплектацією: культиватор - це просто знищувач бур'янів, а мотоблок оснащений комплектом фрез і плугом. Всі інші опції купуються окремо.
Мета цих обох пристроїв допомогу фермеру в обробітку своєї ділянки. Функціональність агрегатів визначається їх комплектацією на момент використання.