Корисні поради
на всі випадки життя
» » Найбільша квітка в світі

Найбільша квітка в світі

Додано: 05.02.15
Рубрика: Сад і город
Найбільша квітка в світі
Квіти створені для того, щоб радувати своєю красою і витонченим ароматом, але є такі квіти, які ви навряд чи зможете подарувати комусь. Це відноситься до найбільш великим квітам в світі - квітам-гігантам. Цими квітами можна тільки здивувати - і їх розміром, і їх незвичайним запахом.
З цієї статті ви дізнаєтеся, як називається найбільший квітка, що розпускається на нашій планеті Земля.
З усіх квітучих рослин, за їх величезні розміри, виділяють два самих великих квітки в світі: по ширині і вазі - це Раффлезія Арнольді (Rafflesia arnoldii) і по висоті - це Аморфофаллус Тітаніум (Amorphophallus Titanium). З якими і познайомимося в статті ближче.
Раффлезія Арнольді
Цей дивовижний квітка, що росте на індонезійських островах Суматра, Ява, Калімантан, отримав свою назву від прізвищ відкрили його вчених - Т. З. Раффлза і Д. Арнольді. Місцеве населення його ще називає «квітка лотоса» або «трупна лілія». Поки відомо про існування всього дванадцяти видів раффлезий.
Раффлезія має дуже незвичайну будову: у неї немає стовбура, коріння і зелених листя, воно самостійно не синтезує необхідні для життя органічні речовини. Тому вона паразитує на пошкоджених коренях та стеблах ліан, випускаючи нитки, схожі на грибницю, що проникають в тканини рослини-господаря, але не приносять йому ніякої шкоди. При вазі квітки більше 10 кг, діаметрі близько 1 метра, пелюстками товщиною 3 см і довжиною 46 см, насіння рафлезії дуже маленькі, їх практично неможливо побачити.
Процес появи квітки дуже довгий: півтора року набухає з насіння нирка, а потім 9 місяців дозріває в бутон, який розпускає всього на 3-4 дні. Сам квітка рафлезії яскраво-червоного кольору з білими наростами, але при всій своїй красі має запах гниючого м'яса, для залучення великої кількості комах.
По закінченню цвітіння, раффлезія розкладається і перетворюється на безформну чорну масу, яка прилипає до копит великих тварин, забезпечуючи, таким чином, перенесення насіння на нове місце.
Місцеві жителі цінують цю квітку і вважають, що раффлезія позитивно впливає на статеву функцію і сприяє відновленню фігури жінки після пологів.
Аморфофаллус Тітаніум або титанічна
Цей самий величезний квітка в світі був відкритий теж на індонезійському острові Суматра, але після приходу туди людей трохи не був знищений повністю, тому помилуватися його вражаючими розмірами можна і в ботанічних садах світу.
Сама рослина виростає з величезного бульби і являє собою короткий і товстий стебло, на підставі якого розташований одиночний матово-зелений з білими поперечними смугами лист товщиною 10 см, довжиною до 3 м і 1 м в діаметрі, а вище його розташовуються більш дрібні листи.
Перед тим як зацвісти, а це відбувається один раз в 5-8 років, аморфофаллус скидає цей лист і в нього наступає період спокою (близько 4 місяців). А потім з'являється сам квітка висотою 25 - 3 метра: жовтий качан, складається з жіночих (у нижній частині), чоловічих квіток (середній частині) та нейтральних (на кінці), обгорнутий бордово-зеленим
Найбільша квітка в світі
накидкою - покривалом. Під час цвітіння, яке триває всього два дні, верхня частина качана нагрівається до 40°С і починає виділяти «аромат»: суміш запахів тухлих яєць, м'яса і риби, тому місцеві жителі називають його ще «трупною квіткою». Це дивовижне рослина живе до 40 років.
Вирощування цієї незвичайної квітки в ботанічних садах, викликає великий ажіотаж серед туристів, так як дуже багатьом хочеться, не відвідуючи тропіки Індонезії, дізнатися який же квітку називають найбільшим і смердючим у всьому світі.
Якщо завести вдома такі квіти-гіганти у вас навряд чи вийде, то здивувати гостей рослинами хижаками або навіть "живими каменями" ви цілком зможете.