Корисні поради
на всі випадки життя
» » Звідки родом кактус?

Звідки родом кактус?

Додано: 12.02.15
Рубрика: Сад і город
Звідки родом кактус?
Колючі і зовсім неприступні. Рідко цвітуть і повільно ростуть. Все це можна сказати про квітку кактусі, який багатьом з нас так полюбився. А за що ж люди його полюбили? Швидше за все, за його невибагливість. Хоча, може бути і за його унікальність і екзотичність. Адже все-таки це не волошка або ромашка, які повсюдно ростуть у нас в полі, на луках.

Багато людей вважають, що батьківщиною квіток кактусів є пустелі Африки чи Азії. Але, дотримуючись такої думки, вони глибоко помиляються. У цій статті ми з вами розберемося, звідки родом кактус і які умови життя вважаються для нього природними.

Батьківщина кактусаЗовсім не спекотні африканські пустелі стали батьківщиною для кактуса. Як і на інші материки, острови й континенти, в Африку кактус був занесений з Нового Світу птахами, які постійно мігрують.

Близько 36 млн. років тому кактуси вперше почали з'являтися на території Північної і Південної Америки. І самим останнім притулком для цих диво-рослин стала Європа. А ось ми з вами про рослини-колючках дізналися ще пізніше. І то завдяки комерції - кактуси масово почали завозити до нас з Мадагаскару та Шрі-Ланки з метою продажу.

Останнім часом завдяки багатьом селекціонерам, особливо в цій справі досягли успіху вчені з Голландії, були виведені сотні нових видів кактусів, у тому числі й ті, які стали зовсім не колючими. Зараз можна зустріти абсолютно несподівані екземпляри.

Найпоширенішими кактусами, які прижилися по всьому світу і, можна сказати, заполонили його, вважаються опунциевие. Цей вид чудово пристосовується до будь-яких умов нового середовища проживання. Опунциевие не зустрічаються хіба що тільки в Антарктиді. А ось, наприклад, жителям Криму такі кактуси чудово відомі, причому як скоєно дикорослий вид.

Але тепер ви точно знаєте, що батьківщина таких кімнатних рослин, як кактус - це Америка.