Корисні поради
на всі випадки життя
» » Батьківщина кімнатного кактуса

Батьківщина кімнатного кактуса

Додано: 12.02.15
Рубрика: Сад і город
Батьківщина кімнатного кактуса
Навряд чи знайдеш будинок, в якому немає хоч одного кімнатної квітки . Домашні улюбленці, які проживають в більшості своїй на підвіконні, бувають різних видів і родів. Своїх вірних шанувальників мають і сімейство кактусів - зелених рослин, посипаних колючками. Деякі з таких неприступних рослин навіть радують своїх господарів цвітінням. У будь-якому разі, ті, хто захоплюється їх вирощуванням, неодмінно зацікавиться, яка родина у кактуса. Ну що ж, давайте познайомимося з цим питанням докладніше.

Географічне розташування батьківщини кімнатного кактуса


У більшості з нас ці милі і одночасно загросливі колючі рослини асоціюються з посушливими умовами пустелі, яких чимало в Африці. Саме тому чимало людей вважають, що місце, де батьківщина кактуса, - це так званий «чорний» континент.
Насправді ж «колючки» воліють пустельні регіони, але не Африки, а інших континентів. Як не дивно, батьківщиною кактусів є пустелі Америки. Якщо говорити точніше, рослини походять з посушливих місць, в першу чергу, Південної та Північної Америки. Вчені повідомляють про те, що кактуси з'явилися в Південній Америці дуже давно - близько 35 мільйонів років тому. Потім приблизно 5-10 мільйонів років тому кактуси з'явилися й у північній частині континенту. В Африку, в тому числі на острів Мадагаскар, і інші частини світу, наприклад, Азію (острів Шрі-Ланка) і Австралії, виключаючи, звичайно, Антарктиду, кактуси були природним шляхом переміщені птахами значно пізніше. Останніми з колючими представниками флори ознайомилися європейці. Цікаво, що зустрічаються кактуси не тільки в Середземномор'ї, але і на узбережжі Чорного моря, наприклад, на Південному узбережжі Криму, в Геленджику.
Цікавий той факт, що по всьому континенту, звідки колірне сімейство родом, розподіл «колючок» вкрай нерівномірне. Кактуси зовсім не зустрінеш у вологих тропічних регіонах, зокрема, їх немає в землях, що належать до басейну великої річки Амазонки. Зате особливою різноманітністю видів славиться Мексика. Між іншим, з відомих двох тисяч видів «колючок» трохи менше тисячі можна зустріти в посушливих областях цієї країни. Чимало кактусів виростає в таких латиноамериканських країнах, як Аргентина, Перу, Чилі, Болівія.

Природні умови батьківщини домашнього кактуса


Якщо говорити про природних умовах, які воліють ці багаторічники, то в основному це, як зазначалося вище, райони посушливі. Між іншим, зустрічаються і види, що надають перевагу не лише гірські і пустельні регіони, але і степу. Навіть більше - епіфітні кактуси воліють тропічні ліси з підвищеною вологістю повітря. Що стосується прийнятного складу ґрунту на батьківщині кактуса кімнатного, то зазвичай це землі бідні і легкі. Для ґрунту характерна мала кількість гумусу, але зате мінеральних солей там міститься в надлишку. Але ось види кактусів, яких можна зустріти в лісах і степах, добре ростуть на важких глинистих грунтах.
Батьківщина кімнатного кактуса

Цікаво і те, наскільки по-різному ростуть рослини з колючками. Найчастіше зустрічаються цілі зарості. Деякі види утворюють настільки щільні лісу-колонії, через які просто неможливо пройти. Це в першу чергу характерно для карпегий, турбиникарпусов. Є такі представники сімейства кактусових, що воліють селитися» на великих відстанях один від одного. Іноді кактуси локально розміщуються колонами або рядами.
Різноманітна і форма зелених «їжачків», які зустрічаються в Америці: кулясті і трохи витягнуті, прямі, кущоподібні, плоскою або об'ємної форми, деякі види навіть з справжніми листками або ж з оголеними коренями.