Корисні поради
на всі випадки життя
» » Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії

Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії

Додано: 14.07.15
Рубрика: Сад і город

Півонії – часті гості в садах і на дачних ділянках. Їх пишні квіти і ніжний аромат у багатьох асоціюються з часом іспитів і останнім дзвінком у школі. Цвітіння нетривале раз у році – мабуть, головний недолік цього прекрасного квітки. З-за цього він також створює труднощі флористам: багатьом нареченим хочеться бачити в своєму весільному букеті півонія, а зробити це восени або взимку майже неможливо або досить затратно.

Але ця ситуація не безвихідна. На допомогу садівникам-естетам і чарівним нареченим приходять квіти, схожі на квіти. Як називаються і як виглядають такі рослини, ви дізнаєтеся далі в статті.

Гарний двійник

Найчастіше в якості альтернативи пиону вибирають ранункулюс. Це рослина з сімейства жовтців, якщо бути точніше, це лютик азіатський. На відміну від свого польового родича, якого ви зустрічали на галявинах за містом, у нього пишні бутони, які бувають різних відтінків – від ніжних пастельних до драматичних пурпурно-фіолетових. Ця квітка, схожий на півонія і троянду, розпускається в період з червня по серпень, деякі види цвітуть навіть до жовтня і початку листопада. Багатьом нареченим також подобається білий ранункулюс, який розпускається ранньою весною.


За розміром бутон менше півонії, пишні, тонкі пелюстки розташовані по колу і часто відкривають зелені або чорні тичинки, які дають гарний контраст із загальною гамою квітки.

Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії

Багатоликі красуні

Здавалося б, усі знають, як виглядає півонії та троянди. Нічого спільного, вірно? А ось і ні. Серед троянд є квіти, схожі на квіти. Це такі сорти:

  • Sweet Juliet – у квітки з цим ніжним назвою дуже пишний багатошаровий бутон, а його запах просто божественний. Вона розпускається протягом усього літа і ранньої осені.
  • Eden Rose – сорт з великими махровими квітками, легким ароматом і дуже тривалим цвітінням.
  • Травнева троянда (Rose de Mai) – різновид шипшини з приголомшливим ароматом, з якої роблять рожеве масло. Ця квітка, схожий на півонія, має дуже великий бутон з масою пелюсток, найчастіше він буває ніжно-рожевого кольору, але зустрічаються і червоно-фіолетові відтінки.
  • Роза Остіна або Англійська троянда – незважаючи на те що за розміром її бутон майже в три рази менше півонії, їх часто плутають. Насправді є багато підвидів цієї квітки, і період їх цвітіння досить широкий. Запах у них яскравий і насичений, адже селекціонер на перше місце ставив форму і аромат рослини. Більш того, характерною особливістю «остинок» є два періоду цвітіння в році.

Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії


Багато троянди чудово ростуть у теплицях, тому вони є за великим рахунком цілорічної альтернативою півонії. Перераховані сорти - це лише частина видів, у яких квіти, схожі на квіти. Насправді їх набагато більше.

Не тільки на 8 Березня

Традиційно тюльпани асоціюються у нас з жіночим днем. Але ось така квітка, схожий на півонія, зможе прикрасити і букет нареченої.

Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії
Махрові тюльпани бувають різних відтінків і пишності. Серед них виділяють дві групи кольорів, залежно від строку цвітіння. Ранні відрізняються бутонами розміром до 8 см в діаметрі і загостреними пелюстками, а пізні має бутон діаметром до 12 см з заокругленими пелюстками. Висота квітки також відрізняється – перші зростають до 40 см, а другі – до 60 см.
Нетрадиційний вибір

Є і ще більш екзотичні варіанти. Наприклад, у еустоми квітка, схожий на півонія, але форма бутона дещо інша – у вигляді дзвіночка, так і за розміром він набагато менше. У букеті вона виглядає ніжно і романтично. На стеблі може розташовуватися кілька кольорів, які стоять у вазі досить довго – до 2 тижнів. Повністю распустившись, еустома дуже схожа на невеликі півонії. Її цвітіння починається в червні і триває до ранньої осені.

Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії

Мак піоновідний махровий спеціально виведений, щоб імітувати півонія. На відміну від польового родича, у нього дуже багато тонких ніжних пелюсток.

Білі махрові гвоздики також можуть зіграти цю роль. Самі по собі вони занадто малі, але кілька бутонів, пов'язаних між собою, дають квітка, схожий на півонія.

Не схожі за формою пелюсток, але нічим не поступаються в пишності і обсязі деякі сорти хризантем. Вони починають цвісти наприкінці літа і до перших заморозків радують нас своєю красою. Квітка, схожий на півонія, можна знайти у сорту Антонов, Shamrock, Regina White, Біла корейська.

Пишний бутон можна знайти і серед камелій. Навіть є спеціальні сорти, схожі на півонії.

Квітка, схожа на півонію. Як називаються квіти, схожі на квіти півонії

У жоржин теж є підвиди з пишними махровими суцвіттями, заокругленими пелюстками і ніжно-рожевим забарвленням.