Корисні поради
на всі випадки життя
» » Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Додано: 11.10.15
Рубрика: Сад і город

Осіннє внесення добрив у грунт дозволяє значно підвищити врожайність, проте це далеко не весь комплекс заходів, які вимагає грунт. Підготовка ділиться на кілька етапів, виконуючи які, ви зможете домогтися приголомшливих результатів протягом усього подальшого періоду.

Осіння підготовка грунту

Обробляючи землю восени, можна значно підвищити врожайність. Необхідно тільки виконувати всі етапи в строгій послідовності. Починати роботу слід відразу після збирання всіх овочів: в кінці вересня - початку жовтня. Важливо приступити до неї до настання холодної пори і до початку осінніх дощів. Відразу ж після збирання помідорів, перців, баклажанів необхідно за допомогою граблів розпушити землю. Це дасть можливість насінню бур'янів прорости.
По закінченні двох тижнів після розпушування, коли з'являться сходи бур'янів, землю необхідно перекопати. Під час виконання цього процесу знищується капустянка і багато інші шкідники. Не варто побоюватися молодої порослі трави. Багато видів бур'янів при знищенні верхній частині рослини повністю гинуть. При очищенні восени поверхні ґрунту багато збудники хвороб і шкідники гинуть. Підготовка саме в цей період особливо важлива. Перекопувати ґрунт потрібно на глибину родючого шару (20-25 см), намагаючись, щоб безплідний шар не потрапив на поверхню.

Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Але якщо земля містить велику кількість глини або ділянку був запущений і на ньому зросла велика кількість бур'янів, без перекопування не обійтися як восени, так і навесні. Звичайно, якщо ви хочете мати багатий урожай!
Грудки землі, що утворилися після перекопки восени, не варто розбивати. Залишена у такому вигляді на зиму грунт краще насичується повітрям, менше ущільнюється. Під час зимових морозів грудки землі промерзають, знищуючи залишилися личинки, шкідників, збудників захворювань та кореневу систему бур'янів.

Родючий грунт: підготовка

Грунт, у якому знаходиться велика кількість дощових черв'яків, вважається більш родючим у зв'язку з тим, що ці істоти насичують його гумусом. Якщо верхній шар не має суцільного покриву з бур'янів, то тоді землю можна не перекопувати, цілком достатньо розпушування. Іноді таку ділянку восени засівають озимої житом. Це дозволяє запобігти вимиванню поживних речовин з верхнього шару і створює сприятливі умови для утворення гумусу.

Весняна підготовка грунту

На пухкій землі, яка була перекопана восени, навесні сніг тане значно швидше, отже, почати сезон можна буде раніше. Грудки, розпадаючись на дрібні фракції, вільно пропускають воду. В результаті утворюється пухка і удобрений грунт. Підготовка ранньою весною не займе багато часу – потрібно тільки подрібнити великі грудки, і можна приступати до посадки рослин. Це краще робити після того, як земля підсохне і почне вільно відставати від поверхні лопати.

Теплиця: догляд за грунтом

Якщо на дачній ділянці є теплиця, то існує низка заходів, які слід виконати восени. Так як в теплиці повітря теплий і досить вологий, це створює певні умови для розвитку всіляких мікроорганізмів – збудників хвороб. Підготовка грунту в теплиці повинна виконуватися восени, адже ця пора як не можна краще підходить для очищення від небажаних шкідників.


Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Для початку необхідно видалити всі залишки бадилля та бур'яни, а потім провести дезінфекцію грунту. Для цього застосовують мідний купорос (одна столова ложка на десять літрів води), який необхідно вносити в грунт. Виконувати такі процедури слід з великою обережністю, і якщо немає достатнього досвіду, то краще використовувати інший метод. Для цього необхідно верхній шар землі (5-6 см) зняти і винести за межі теплиці. Це дозволяє позбутися від насіння бур'янів, личинок та інших шкідників. А потім відсутній шар доповнити гноєм, компостом, піском і листям дерев. Після цього грунт перекопується, таким чином рівномірно перемішуючись з добривами.

На стінах теплиці, як правило, відбувається розмноження всіляких грибків і цвілі. Щоб від них позбутися, необхідно провести обкурювання сіркою.

Як отримати хороший урожай полуниці

Підготовка грунту для посадки суниці включає в себе вибір ділянки та обробку грунту. Любителям цієї ягоди слід знати, що на піщаній території така культура буде погано рости, так як у неї є верхня коренева система, яка влітку буде перегріватися і засихати. На землі, в якій багато глини, також проблематично отримати хороший урожай, оскільки коріння не буде вистачати кисню. Якість ґрунту можна поліпшити, додавши перегній. Краще для полуниці підготувати грядки, висота яких становить 10 сантиметрів, а відстань між ними – до півметра.

Підготовка грунту для полуниці в серпні

Дана ягода росте на одному місці до 4-х років, тому підготовка землі може зажадати певних зусиль. Відразу варто позбутися від усіх бур'янів, адже після посадки на прополку доведеться витратити багато сил. Визначившись з місцем, необхідно перекопати грунт і ретельно вибрати всі корені. Слід враховувати, що ця ягода солнцелюбива, і в тіні дерев на урожай можна не розраховувати.


Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Підготовка грунту, а саме вибір всіх бур'янів – досить стомлюючий процес. Цю ж задачу можна вирішити, застосовуючи гербіциди ("Торнадо", "Ураган"). Після обприскування, по закінченні 10 днів, ділянка перекопується, і за допомогою граблів видаляються загиблі рослини. Потім землю удобряє і приступають до висадки саджанців. Підготовка грунту для полуниці в серпні з наступною висадкою рослин дозволяє вже в наступному році отримати перший урожай.

Сівозміна при посадці полуниці

При чергуванні на присадибній ділянці вирощуваних культур забезпечується підтримання родючості землі. Також значно скорочується кількість шкідників і ймовірність хвороб. При багаторічному вирощуванні на одному і тому ж місці однакових культур відбувається «стомлення» грунту, знижується врожайність. Кожен вид рослини піддається впливу певних хвороб. Вирощування на одному місці призводить до накопичення збудників і потужному ураження висаджуються культур.

Тому підготовка грунту для полуниці повинна проводитися з урахуванням того, що росло на цій ділянці раніше. Не рекомендується висаджувати цю ягоду після картоплі, помідорів, баклажанів і капусти. Найбільш сприятливе місце там, де росла морква, цибуля, горох, часник, буряк.

Готуємо ділянку під малину

Збираючись посадити малину, врахуйте, що необхідно правильно вибрати ділянку. Адже це рослина утворює безліч відростків, любить родючу землю і сонячне світло. Не бажано садити ягоду на відкритих, вітряних, низьких і вологих ділянках, а також між рядами дерев. Найбільш вдалим розташування вздовж паркану.

У зв'язку з тим, що малина досить сильно виснажує грунт і може рости на одному місці до десяти років, перед посадкою необхідно добре удобрити грунт. Гарну дію роблять органічні добрива, які можна змішати з компостом і золою. Підготовка грунту восени – найбільш оптимальний варіант. Спочатку її перекопують і видаляють коріння бур'янів, потім рівномірно розподіляють по поверхні добрива і знову перекопують.

Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Необхідну кількість підживлюють речовин залежить від грунту. Якщо ділянка бідний, то необхідно на кожен квадратний метр внести 10 кг органіки, а також по 30 г фосфорних і калійних добрив. В родючий грунт слід додати 10 кг органічних добрив і по 20 г фосфорних і калійних. Посадку малини проводять навесні.

Посадка малини на те ж місце: особливості

Якщо необхідно прибрати колишні кущі рослини та висадити нові, то підготовка займе набагато більше часу. Спочатку видаляють старі кущі і удобрюють грунт. У наступні два роки необхідно на цій ділянці висаджувати різні овочі: буряк, морква, огірки, цибуля, редис. У рік посадки також садять культури, які рано прибирають (салат, кріп, цибуля), а потім готують землю. Саме на такому ґрунті найбільш ефективно буде рости малина. Підготовка грунту і правильний сівозміну забезпечать хороший урожай протягом десяти років.

Осіння підготовка землі – запорука гарного врожаю картоплі

Для отримання хорошого врожаю цієї культури потрібно пухка земля. Для цього необхідно восени глибоко перекопати ділянку. Робити це краще в середині вересня - кінець жовтня. Великі грудки землі не варто подрібнювати. Під час зимових морозів будуть знищені личинки шкідників, а земля придбає необхідну рихлість, що забезпечить оптимальні умови для розвитку картоплі. Навесні на ділянку потрібно внести добрива і з допомогою граблів закласти їх у землю, при цьому поверхня вирівняється, измельчатся залишилися після зими великі грудки грунту.

Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени
Необхідно знати, що в грунті повинна підтримуватися діяльність мікроорганізмів протягом усього вегетаційного періоду. Цього можна домогтися шляхом внесення в грунт органіки, фосфорних і калійних добрив. Додавання декількох видів поживних речовин, що передбачає закладення спочатку одного найменування, а через тиждень наступних. Внесення проводять після танення снігу, так як він робить негативний вплив на мікрофлору. Виконання цих вимог дозволяє грамотно провести такий захід, як підготовка ґрунту. Картоплю слід висаджувати після того, як грунт достатньо підсохне.

Якщо посадка проводиться в занадто вологу землю, то знижується її рихлість і підвищується ймовірність втрати поживних речовин. Під час росту картоплі надходження повітря також необхідно підтримувати, застосовуючи підгортання.

Осінь - час посадки часнику

Осіння пора характеризується не тільки підготовкою ґрунту до наступного сезону – це найсприятливіший час для посадки часнику і цибулі. Головні достоїнства посіву під зиму:

  • рослини взимку гартуються природним способом;
  • раніше отримання врожаю.

Оптимальний строк висаджування – середина жовтня, але до перших заморозків. Такий час гарантує, що у разі короткочасного потепління не почне передчасно проростати часник.

Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

Підготовка грунту повинна бути розпочата за місяць до запланованої посадки та включати всі необхідні заходи. Спочатку слід внести добрива (гній та попіл), а потім земля перекопується. По закінченні 30 днів можна приступати до посіву.

Вибір місця висадки

Важливо правильно вибрати місце посадки. Не можна кожен рік садити цибулю і часник на одному і тому ж ділянці. Найбільш сприятливим є місце після бобових, пасльонових, капусти. Осіння посадка забезпечує утворення потужної кореневої системи, для цього глибина не повинна перевищувати 5 см. Також не слід сильно вдавлювати цибулини або зубчики в грунт.

Осіння підготовка грядок для огірків

Кожен городник знає, що навесні роботи на присадибній ділянці досить багато, тому значно полегшити завдання дозволяє осіння підготовка грунту. Огірки дуже вимогливі до вологості і температурі. Тому, вибираючи ділянку, необхідно враховувати всі нюанси.

Перший етап підготовки землі включає обробку від можливих захворювань. Для цього необхідно продезінфікувати" грунт мідним купоросом, концентрація якого повинна становити одну столову ложку на 10 літрів води. Через тиждень після цього в грунт вносять компост і закладають його. Восени можна використовувати невизревший компост. Хороші результати дає внесення гною. Найбільш оптимальними для вирощування огірків вважаються ґрунту, що містять пісок і характеризуються підвищеною кислотністю.

Грунт: підготовка для посадки овочевих і ягідних культур. Підготовка грунту восени

При виборі ділянки необхідно враховувати сівозміну. Оптимальним варіантом вважається, якщо перед цим на грядках росли помідори, картопля, капуста, цибуля. Не варто висаджувати огірки після кабачків, кавунів, гарбузів. Це пояснюється тим, що дані рослини беруть із ґрунту одні і ті ж поживні речовини, а також піддаються однаковим захворювання і шкідників. Підготовлений восени ділянку необхідно розпушити. До моменту висадки розсади або насіння в грунт слід регулярно видаляти з'явилися бур'яни. Грунт, підготовка якої є основною умовою рясного врожаю, повинна бути щедро удобрений і розпушена. Виконання цих нескладних правил, а також дотримання сівозміни дозволяє утримувати зразковий город навіть початківцям дачникам.