Корисні поради
на всі випадки життя
» » Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки

Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки

Додано: 19.12.15
Рубрика: Сад і город
Мотокультиватор — зручна сучасна техніка, з допомогою якої можна значно полегшити роботи на заміській ділянці. Випускається устаткування цього типу в багатьох країнах світу, в тому числі і в Росії. Більшість вітчизняних моделей відрізняються надійністю і непоганою якістю. Найпопулярніші ж мотокультиватори російського виробництва — «Кріт» і «Салют».
Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки

На які критерії варто звертати увагу при виборі?

Купуючи мотокультиватор, варто подивитися передусім на такі його характеристики:
 • Тип і потужність двигуна. На сьогоднішній день випускаються мотокультиватори з електричними і бензиновими моторами. Функціонуючі від мережі моделі використовуються для обробки дуже невеликих ділянок (грядок, теплиць). Акумуляторні машини більш маневрені, але також використовуються для оранки землі на маленьких площах. Бензиновий двигун може бути двох-, чотирьох - і шеститактним. Відповідно, і застосовується така техніка на ділянках різної площі.


 • Ширина захвату грунту. Найменші моделі мотокультиваторів, що працюють на електриці, зазвичай мають ширину захвату не більше 50 див. Бензинові моделі в цьому плані зручніше. Ширина захвату таких культиваторів становить близько 60-80 див.
 • Глибина оранки. Більшість мотокультиваторів рихлить землю приблизно на 20-25 см. Однак існують і потужні моделі, здатні обробляти ґрунт на велику глибину.
 • Можливість використання навісного обладнання різних типів. На мотокультиватор допускається навішувати не тільки плуг, але, приміром, підгортальник, невелику косарку, полольнікі і т. д.
 • Від мотоблоків культиватори відрізняються тим, що не можуть бути використані для перевезення різного роду вантажів. Колеса на них зазвичай надягають тимчасово і тільки для переміщення по ділянці.
  Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки

  Історія мотокультиватора «Кріт»

  Перші моделі цієї марки зійшли з конвеєра в 1983 р. Якість їх було цілком пристойним, а тому вони швидко завоювали популярність у дачників. За «Кротами» шикувалися величезні черги. Цю техніку купували оптом навіть іноземні підприємці. «Кріт» став першим мотокультиваторів, призначеним для виконання дачних робіт, випущеними в нашій країні, і досі залишається однією з найбільш популярних марок. Випускаються російські мотокультиватори "Кріт" машинобудівними заводами в Москві і Омську.


  Особливості конструкції

  Хороша ремонтопридатність — одне з безумовних переваг моделей цієї марки. Конструкцію мотокультиватори російського виробництва «Кріт» мають дуже просту. На що складається з двох частин рами закріплений редуктор. Управляється мотокультиватор цієї марки точно так само, як мотоцикл: шляхом поворотів пластикових ручок (муфта, газ). Навісне обладнання до «Кроту» кріпиться на спеціальні кронштейни, наявні на рамі. Крутний момент від двигуна на редуктор передається за допомогою пасової передачі. На виступаючі вали останнього закріплюються фрези. Двигуни на мотокультиватори «Кріт» використовуються різні. Зазвичай це двотактні або чотиритактні Honda, FORSA ZF або LIFAN. Ширина захвату більшості модифікацій мотокультиватора «Кріт» становить 60 см, глибина оранки — 20-25 см.
  Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки
  Оскільки ці російські мотокультиватори (відгуки про них, до речі, дуже непогані ще й тому) - техніка доволі-таки потужна, іноді їх, як і мотоблок, використовують для перевезення не надто важких вантажів. У цьому випадку на вали кріпляться звичайні колеса з гумовими шинами.

  Для чого можна застосовувати?

  Найчастіше мотокультиватори російського виробництва «Кріт» використовують, звичайно ж, для оранки землі. При цьому може застосовуватись різна кількість фрез. Цілинні землі, а також дуже щільні орють з використанням двох. М'які грунти обробляють зазвичай чотирма фрезами. Максимальна їх кількість, яку можна використовувати на мотокультиваторі «Кріт», - шість. Також техніку цієї марки допускається застосовувати:
 • Для прополки. В цьому випадку по зовнішньому контуру встановлюється додаткове навісне обладнання. Воно являє собою пропольники і спеціальні диски.
 • Підгортання і навіть викопування картоплі.
 • Заготовки невеликих обсягів сіна з використанням бритв-косарок.
 • Перевезення на причіпний візку вантажів не більше 150 кг.
 • Для перекачування води.
 • Відгуки про техніку «Кріт»

  Мотокультиватори російського виробництва цієї марки, як вже згадувалося, у нас в країні надзвичайно популярні. До основних їх достоїнств крім повної ремонтопридатності відносять невисоку вартість, довгий термін служби і якісну обробку грунту. Більшість модифікацій «Крота» мають дуже непогану потужність. Те, що на них можна перевозити, приміром, сіно, дуже подобається сільським жителям і людям, що містить на своїх заміських ділянках кроликів і кіз. Дачники цінують цю модель за невеликі габарити при дуже непоганий продуктивності. Також до її плюсів відносять і довгий термін служби. У деяких дачників ця модель прослужила вже по 20-30 років, причому практично без необхідності ремонту. Загалом, дуже непогані заслужили ці мотокультиватори російського виробництва відгуки.
  Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки

  Виробник моделей «Салют»

  Ця марка є також досить популярною у нас в країні. Випускаються мотокультиватори «Салют» однойменної російської компанією. Її головний офіс знаходиться в Москві. «Салют» - одна з найстаріших фірм Росії. Заснована вона була в 1912 році і спеціалізувалося на складанні авіаційних моторів. У 1918 р. її підприємства націоналізували.

  Особливості конструкції

  За функціоналом і якості мотокультиватори російського виробництва «Салют» абсолютно нічим не поступаються своїм зарубіжним аналогам. На вітчизняній рамі в цих моделях використовуються імпортні двигуни марок Honda, Lifan, Briggs&Stratton. В останніх модифікаціях «Салют» застосовуються нові редуктори, шестерні в яких виготовлені з високоміцної сталі. Завдяки цьому вони можуть витримувати просто величезні навантаження.
  Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки
  Наявність коробки передач дозволяє вибирати необхідну швидкість оранки. При бажанні цей мотокультиватор, так само як і «Кріт», можна використовувати для перевезення не надто важких вантажів і навіть для очищення двору від снігу. Активне навісне обладнання до цієї моделі під'єднується через вал відбору потужності.

  Випускаються моделі

  На даний момент заводом «Салют» проводяться мотокультиватори:
 • 5БС і 5БС-1. Ця модифікація оснащується мотором марки Brigss&Stratton на 6.5 л. с. Найширший вибір навісного обладнання дозволяє використовувати її для виконання самих різних городніх робіт.
 • 5Л. На дані моделі встановлюється двигун Lifan також на 6.5 л. с.
 • 5Х. На цій техніці використовується мотор марки Honda GC190 потужністю 6 л. с.
 • Крім цього випускаються мотокультиватори російського виробництва «Салют» модифікацій «Хонда» і 100. Це також досить потужні і багатофункціональні моделі.
  Мотокультиватори російського виробництва "Кріт" і "Салют": відгуки

  Думки споживачів про моделях «Салют»

  Ці мотокультиватори російського виробництва відгуки споживачів заслужили дуже навіть непогані. До їх плюсів відносять в першу чергу тяговитість, легкий старт і економічність. Також хвалять мотокультиватори цього виробника за маневреність і тиху роботу. До недоліків моделей «Салют» відносять туге перемикання редуктора і дуже маленький кут підйому рукоятей.

  Висновок

  Таким чином, мотокультиватори російського виробництва «Кріт» і «Салют» можуть вважатися технікою цілком надійною і якісною. Коштують ці моделі дешевше імпортних аналогів, зі свого ж роботою справляються цілком успішно.