Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вибір імені для хлопчика по батькові

Вибір імені для хлопчика по батькові

Додано: 28.08.14
Рубрика: Сім'я і діти
За останнє десятиріччя все частіше можна зустріти малюків з незвичайними і малопоширеними іменами. Але іноді дуже гарні або старовинні імена зовсім не співзвучні зі звичними для нас по батькові і можуть викликати глузування. Тому багато батьків намагаються ретельно підібрати ім'я для хлопчика по батькові.

Важливість вибору імені за по батькові


Вибір імені для хлопчика по батькові

Психологи вважають, що ім'я людини багато в чому визначає її долю. Варто враховувати, що маленький хлопчик рано чи пізно подорослішає, стане чоловіком, і до нього будуть звертатися по імені-по батькові. Деякі невдало вибрані поєднання імені та по батькові стають важким для вимови і звучать безглуздо.
У цій статті наведено поради, як вибрати ім'я хлопчикові по батькові.

Поради у виборі імені по батькові


Для того щоб правильно вибрати ім'я для хлопчика по батькові, потрібно намагатися дотримуватися деякі поради.
Дотримуйтеся красивого звукового ряду у вимові імені та по батькові. Якщо по батькові у хлопчика починається на приголосну літеру, щоб краще його ім'я починалося на голосну. Це умова забезпечить м'якість і співучість імені. Бажано уникати поєднання кількох приголосних на стику імені та по батькові. Особливо це стосується випадків, коли остання буква імені така ж, як і перша в по батькові. Щоб не допустити «гарчання» імені-по батькові, радимо батькам уникати в ньому повторення літери «р».
Вибір імені для хлопчика по батьковіВраховувати тривалість імені та по батькові - ще одна важлива деталь. Красиво будуть звучати короткі імена з довгими по батькові. Не гірше вони звучать, будучи відносно однаковими за тривалості. Поєднання імен і по батькові з великою кількістю букв рекомендується уникати.
Для гармонійного поєднання імені та по батькові, намагайтеся, щоб вони були одного національного походження. Так, хлопчикові зі слов'янським по батькові, безсумнівно, краще всього підійде слов'янське ім'я.

Варіанти імен для хлопчика по батькові
Олександровичі


По батькові Олександрович, вважається одним з найпоширеніших. Більш того, його по праву можна назвати універсальним, так як складно знайти таке ім'я, яке не підходило б до нього. Але все ж є такі імена хлопчиків, яким ідеально підходить по батькові Олександрович. Наприклад, це імена починаються на ту ж голосну «а»: Олексій, Андрій, Артем, Аркадій. Красиво і по батькові Олександрович звучать чоловічі імена Віктор, Михайло, Павло, Іван, Петро, Богдан, Володимир.


Евгеньевичи


Підібрати імена хлопчиків, з якими співзвучно по батькові Євгенович, зазвичай не складає труднощів. Тому по батькові довге, і досить складне, гармонійно поєднуватимуться короткі імена: Олег, Лев, Роман, Ігор, Максим, Вадим, Тимур. Якщо батьки віддають перевагу довгі імена, радимо присмитися до Олександра, Дмитру, Владиславу, Михайлові, Кирилу, Миколі і В'ячеславу.


Юрьевичи


Враховуючи те, що в по батькові Юрійович присутня літера «р», дотримуємося ради і вибираємо ім'я, не містить цю приголосну. Ще потрібно пам'ятати, що таке по батькові дуже м'яке, тому що починається на голосну «ю» і містить м'який знак. Ім'я хлопчика до батькові Юрійович повинно бути навпаки, більш суворим і твердим: Антон, Анатолій, Олексій, Станіслав, Яків, Олег,Владислав, Костянтин, Леонід, Лев і Всеволод.


Сергієвич


Щоб правильно вибрати ім'я хлопчикові по батькові Сергійович, варто розглянути імена, що починаються на голосні: Олександр, Євген, Юрій, Олексій, Андрій. З по батькові Сергійович гарно звучать, як застарілі імена, так і сучасні: Семен, Василь, Павло, Захар, Іван, Тарас, Григорій, Данило, Микита, Данило, Максим.


Дмитриевичи


По батькові Дмитрович відрізняється поєднанням перших двох приголосних букв. Тому, щоб зберегти співучість імені-по батькові та уникнути складного вимови, бажано вибирати імена, не закінчуються на два або більше приголосних. Приміром, імена Валерій, Олексій, Андрій, Євген, Михайло, Віктор, Данило, Кирило, Роман, Гліб, Данило, Ілля добре підійдуть до батькові Дмитрович.Денисовичі


Якщо у хлопчика по батькові Денисович, його можна назвати Іваном, Олександром, Богданом, Олексієм, Микитою, Максимом, Артемом, Єгором, Іллею або Степаном. Це по батькові поширене сьогодні і до нього нескладно підібрати ім'я. Тут фантазії батьків є де розгулятися.


Артемовичи


Красиве і мелодійне по батькові Артемович буде гідно звучати з іменами хлопчиків Пилип, Матвій, Віталій, Микита, Денис, Костянтин, Владислав і Станіслав. Щодо вибору імені до цього по батькові, варто сказати, що важливо не переборщити з буквою «р». Погано підійдуть і ті імена, перша буква яких - голосна.


Ігоревичі


Ім'я хлопчика з таким твердим по батькові Ігорович, має бути м'яким, щоб разом добре звучати. Підказка батькам - не вибирайте імена, які закінчуються на голосні. Виходячи з порад, кращими іменами до батькові Ігорович стануть Валентин, Максим, Артем, Ярослав, Микола, Михайло, Петро, Тимофій, Матвій.


Олексійович


Говорячи про вибір імен для хлопчиків по батькові Олексійович, не доведеться дотримуватися, якихось серйозних правил і обмежень. По батькові відрізняється тим, що приємно на слух і поєднується з більшістю імен. Ось деякі з них: Аркадій, Олександр, Андрій, Геннадій, Георгій, Володимир, Лев, Руслан, Дмитро, Віталій, Євген, Едуард, Іван, Кирило, Станіслав, Михайло, Павло, Ян Філіп, Сергій.


Андреевичи


Якщо батьки ще не придумали ім'я для хлопчика по батькові Андрійович, пропонуємо деякі найбільш вдалі варіанти. Поєднання цього по батькові і таких імен, як Вадим, Павло, Ростислав, Роман, Максим, В'ячеслав, Антон, Данило, Іван, Ігор і Гліб разом приємно звучать. Імена, що містять букву «р» в середині або наприкінці слова будуть важкі для вимови з по батькові Андрійович, тому їх варто уникати.
Вибір імені для хлопчика по батькові

Можливо, раніше Ви ніколи не замислювалися про те, як вибрати ім'я хлопчикові по батькові. Не варто засмучуватися, якщо у статті не знайшлося потрібного Вам імені, адже, як кажуть, батьків не вибирають. Сподіваємося, ця інформація стане у чомусь для Вас корисною, і Ви зробите правильний вибір!