Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчити дитину читати

Як навчити дитину читати

Додано: 03.02.14
Рубрика: Сім'я і діти
Як навчити дитину читатиСучасних дітей молодшого шкільного віку змусити читати книги дуже складно. Тільки до четвертого класу діти розуміють для чого це їм потрібно, беруться за голову і навіть починають любити читання. Потім читають навіть ночами, але спочатку...

У скільки років потрібно навчити дитину читати

Навчити дитину читанню, треба як можна раніше. Починаючи з пів рочки, показуйте, давайте помацати, розповідайте, що таке книга?

Першою книгою вашої дитини, звичайно повинна бути азбука. Намагайтеся навчити дитину буквах, але не забувайте про їх правильності, не читайте «ес» або «еф», а «з» і «ф». Приділяйте читання трохи часу кожен день, і ваша дитина незабаром почне сам вимовляти букви, а потім і читати.

Як навчити дитину читати по складах

Щоб навчити дитину читати по складах, ви можете скористатись будь-якою методикою навчання читання. На сьогоднішній день книги з ними можна купити в кожному книжковому магазині або на ринку. Грайте в кубики з літерами, вішайте плакати - це все позитивно позначиться на вашому малюкові. Також можна, граючи з дитиною, на чистому аркуші паперу писати знайомі букви, а потім голосно вимовляти. Таким чином, пишемо букву «М» поруч букву «А», читаємо «МА». Головне щоб він зрозумів, як з двох окремих літер виходить склад. Як тільки малюк це зрозуміє, він негайно стане читати по складах. Займаючись з дитиною самостійно, ви станете першим свідком «сма», це і буде вашим винагородою за працю і старанність. Трохи пізніше можна з гордістю починати хвалитися, що ваша дитина навчився читати по складах, але не розслабляйтеся.

Чи подобається читання вашій дитині

Зверніть увагу, з інтересом чи читає ваша дитина? Чи подобається йому цим займатися? Звертає він увагу: на магазинні вивіски, написи на паркані, читає він назви продуктів і так далі. Не радійте завчасно, труднощі ще попереду.

Етап вивісок пройдено, рухаємося вперед. Сподівалися, що ваша дитина візьме і буде читати, що попадеться під руку, але надія помирає останньою. Захоплення до нового проходить швидко, і радість закінчується, як країна теж дуже швидко. Дитина починає читати важко, тобто бекать і мекать. Над однією сторінкою буде сидіти годину. Деякі батьки вважають, що на цьому етапі їх місія закінчена, інше справа за вчителем у школі, а інші навпаки, починають приділяти більше часу читанню, намагаючись навчити дитину правильно читати і прищепити любов до цього заняття. Якщо змушувати дитину читати з ранку до вечора, то у нього почнеться відраза до читання, а якщо цей процес перенести на «пізніше», то просто ця проблема відійде на більш пізній період.

Коли варто навчити читати книги

Не тіште себе надіями з приводу того, що дитину читанню будуть навчати вчителі, багато діти прийдуть у перший клас і будуть відмінно читати. Ваша дитина з перших днів почне відставати. Наприклад, учень, який добре читає, за пару хвилин прочитає завдання і вирішить її, а ваша дитина витратить купу часу, поки тільки прочитає, і так далі, прикладів дуже багато. Пам'ятайте, що практично всі діти йдуть до школи, вміючи читати, так їм буде набагато легше сприймати і запам'ятовувати нове, також і в хорошу школу з таких причин, як погане читання можуть просто не взяти. До першого вересня дитина повинна вміти читати, а трохи писати, рахувати до п'яти, такі знання передбачаються освітньою програмою.

Запасіться терпінням, читайте, граючись, по черзі читайте, сміться картинки разом. Читає перед сном книжки дитина тільки сам, обов'язково хваліть, читайте регулярно і невеликі тексти, чомусь великі розповіді лякають дітей, також купуйте дитині дитячі вітчизняні журнали, там мало тексту і багато картинок і завдання, які потрібно прочитати і виконати.

Навчивши дитину читати, він відкриє для себе найцікавіший книжковий світ.