Корисні поради
на всі випадки життя
» » Молочниця у дітей в роті

Молочниця у дітей в роті

Додано: 12.04.14
Рубрика: Сім'я і діти
Молочниця у дітей в ротіМолочниця зазвичай вражає слизову рота у дітей. Грибок може потрапити в організм дитини при пологах, через соски, посуд, іграшки. Це захворювання не небезпечно для здоров'я малюка, але лікувати його потрібно завжди. Зовні молочниця нагадує наліт, наліт на губах або в роті, білі пластівці. Як правило, від молочниці страждають новонароджені і грудні діти.

Причини дитячої молочниці

Молочниця - це грибкове захворювання. По-науковому його називають кандидоз, ці мікроорганізми є в організмі навіть здорової людини. Але коли грибки починають розмножуватися, захворювання проявляється. Серед причин молочниці можна виділити слабкий імунітет, вживання антибіотиків для лікування інших хвороб. Вони на своєму шляху вбивають все, звільняючи тим самим простір для розмноження грибком. Додатково у цьому випадку відзначається дисбактеріоз кишечника. Його основними симптомами є болі в животі, порушення випорожнення, метеоризм.

Часті зригування можуть викликати появу молочниці у роті дитини. Для розмноження грибка необхідна кисле середовище, що формується як раз після зригування.

Ознаки молочниці у роті


На першій стадії захворювання утворюються невеликі плями червоного кольору. Вони можуть локалізуватися на мові, яснах, слизовій оболонці щік. Через деякий час на їх місці виникають білі висипання. Зовні в роті дитини вони схожі на сир або кефір. Білий наліт з працею відділяється, а відкриті ранки починають кровоточити, як наслідок, в них проникають бактерії. Підвищується ризик всіляких ускладнень. У роті молочниця зникає безболісно. Але через неї дитина погано їсть, не може ковтати слину, стає тривожним.

Коли дитина бере груди або соску, а потім з криком відпускає її, необхідно перевірити його на наявність ознак захворювання. Якщо ви помітили підозрілі симптоми, слід відправитися до лікаря, який призначить лікування молочниці. Якщо захворювання приймає важку форму, піднімається температура, дитина стає млявим, спостерігаються ознаки кишкових захворювань. Щоб уникнути серйозних наслідків, обов'язково зверніться до педіатра.

Як позбавити дитину від молочниці

Якщо дитина харчується грудним молоком, а у мами присутня інфекція молочних залоз, в першу чергу їй необхідно пролікуватися. Небезпечними симптомами є сухість, свербіж, болючість в області сосків. Якщо не лікувати захворювання, дитина буде постійно заражатися. В цілях профілактики необхідно забезпечити його стерильною посудом і соскою для кожного годування.

Якщо дитина вигодовується сумішшю, у нього виявлено молочниця, обов'язковим є кип'ятіння дитячих пляшечок і сосок. Зростання грибків може початися на тлі прийому антибактеріальних препаратів, які впливають на мікрофлору організму. Якщо дитині призначено курс подібної терапії, не поспішайте самостійно переривати його, для початку проконсультуйтеся з педіатром.

Коли кандидоз стає причиною порушення годувань, дитина зневоднений і втрачає вагу, відзначається підвищена температура, приєднання бактеріальної інфекції, що супроводжується почервонінням і кровоточивістю, негайно телефонуйте лікареві. Він порадить прийом протигрибкових препаратів, якщо у вас виявлена інфекція молочних залоз, вам також необхідно пройти курс лікування.

При легкій стадії хвороби рот обробляють нистатиновими краплями або розчином кандида. Коли дитина поїсть, очистіть порожнину рота, давши йому води і витерши її мокрим рушником. За допомогою ватної палички протріть розчином рот малюка зсередини. Процедуру повторюють три рази в день. Навіть якщо настало поліпшення, лікування слід продовжувати. Це грибкове захворювання, тому може виявлятися знову. Лікувальні заходи необхідні до абсолютного зникнення інфекції, що можуть підтвердити відповідні дослідження. У деяких випадках призначаються сильні засоби, наприклад, дифлюкан.

Якщо вчасно не провести лікування кандидозу у дітей, він може прийняти хронічну форму, що стане причиною розвитку алергічних реакцій і запальних процесів. При неправильному або неповному лікуванні молочниця може перейти в системне захворювання і вразити організм дитини зсередини. У важких випадках її наслідком є зараження крові. Найбільшу небезпеку молочниця представляє для недоношених немовлят з невеликою вагою і незрілою імунною системою. У них він може викликати дуже серйозні наслідки, а інколи призводить до смертельного результату.

Профілактика молочниці

Дотримуйтесь правил гігієни: регулярно купайте дитину, кип'ятіть іграшки, соски, пляшечки. Зміцнюйте імунітет дитини: корисні вітаміни, свіжі фрукти і овочі, прогулянки на свіжому повітрі, лікувальний масаж. Приділяйте дитині багато уваги і ласки, тоді він виросте міцним і здоровим.