Корисні поради
на всі випадки життя
» » Розвиток дитини - важливі періоди

Розвиток дитини - важливі періоди

Додано: 07.12.14
Рубрика: Сім'я і діти
Розвиток дитини - важливі періоди
Розвиток дитини в період дитинства (від народження до 1 року)
Даного етапу потрібно приділити особливу увагу, так як перші місяці життя дитини - це фундамент для подальшого його розвитку.
Найбільш інтенсивне збільшення росту і ваги малюка спостерігається в перший місяць життя. До другого місяця дитина дізнається голос мами і посміхається їй.
У віці трьох місяців малюк починає не тільки дізнаватися рідні обличчя, але і спілкуватися звуками. Особливу увагу приділяє своїм рукам, довго розглядаючи їх і повторюючи деякі рухи декілька разів. Малюк уже починає тримати голову, а лежачи на животі, злегка піднімає її. Розвиток дитини на даному етапі відбувається стрімко.
Для перших чотирьох місяців найкраща їжа для малюка, це, звичайно, грудне молоко. Період, коли мама годує груддю дитину, дуже важливий для малюка, Не тільки через вітамінів і корисних речовин, які містяться в материнському молоці, але і з-за спілкування між матір'ю і дитиною, значення яких безперечно.
Дуже важливо, коли мама розбирається у відтінках плачу малюка. В ранні місяці життя саме плачем дитина повідомляє про свої занепокоєння.
До чотирьох місяців не рекомендується підгодовувати малюка.
З чотирьох до шести місяців дитина вже перевертається, любить чіпати предмети, тягне їх до рота. У цей час дитині особливо подобаються брязкальця.
У 5-6 місяців дитина вчиться сидіти. В залежності від інсмідуальних темпів розвитку, одні малюки самі сидять вже в 4 місяці, а інші тільки в 6-7.
До шести місяців дитина менше спить, більше повзає. Звуками малюк виражає радість або невдоволення.
З шести місяців малюк вчиться вставати, тримаючись за що-небудь. Пару хвилин може протриматися без допомоги.
Дитина починає розрізняти інтонації. В цей час у нього починають різатися зуби. Харчування має бути більш різноманітно.
З 8 місяців дитина робить перші кроки. Починає грати з іграшками, підкидаючи їх. Починає повторювати окремі слова. З цікавістю досліджує все навколишнє.
Розвиток дитини по місяцях допомагає мамі побачити, як він змінюється, адже кожен місяць - це новий серйозний етап, долаючи який малюк освоюється в незнайомому для нього світі.

Період раннього віку (від року до трьох років)


У цьому віці дитині дуже подобається грати з дорослими. Дії дитини стають більш осмисленими. Не вміючи ще висловлювати свою думку, він може зрозуміти, що хочуть від нього.
Розвиток дитини в цей період дуже тісно пов'язане з грою. Гра розвиває уяву, різні навички і вміння, в тому числі і спілкування. Дитині подобається малювати і читати, грати в конструктор, ліпити з пластиліну. Батьки повинні всіляко підтримувати малюка і по можливості складати компанію.
У цей час потрібно особливо уважно поставитися до харчування дитини. Приблизно з 15 років можна саджати дитину за загальний стіл. Важливо з раннього віку привчити малюка харчуватися правильно.
Уважні і дбайливі батьки можуть значно прискорити розвиток дитини.