Корисні поради
на всі випадки життя
» » Якщо дитина не хоче залишатися з бабусею

Якщо дитина не хоче залишатися з бабусею

Додано: 07.12.14
Рубрика: Сім'я і діти
Якщо дитина не хоче залишатися з бабусею
Хто з нас, матусь, не стикався з проблемою: де залишити дитину, якщо треба відлучитися по справах без малюка. І це просто щастя, якщо є поруч (іноді не зовсім поруч, але є) рідна бабуся, готова посидіти з онуками. Уточнимо: ми відразу говоримо про бабусь, які люблять своїх онуків, мають часом і здоров'ям, щоб деякий час побути з нашим безцінним чадом. Але тут може виникнути проблема: дитина просто не хоче залишатися з бабусею. А у мами немає варіантів: піти необхідно. Що робити? Постараємося дати кілька практичних порад, як вирішити цю проблему.
По-перше, вам буде набагато легше це зробити, якщо бабуся буде допомагати в цьому, а не допускати варіанту, що ви збираєтеся виходити, дитина вас не відпускає, плаче: «Не залишуся з бабусею», бабуся ображається, що її малюк не любить і т. д. В цьому випадку вам доведеться вмовляти не тільки дочку чи синочка, але ще й бабусю. Так що заздалегідь треба підготувати бабусю до можливої реакції дитини, пояснити, що «дитина перший раз залишається без мами», «він ще маленький, і звик бути зі мною» і т. д. Тоді бабуся стане вашим союзником, а не третьою стороною проблеми.
По - друге, бажано заздалегідь підготувати і дитини до майбутньої розлуки. Але ні в якому разі не прямолінійно: «Мені треба піти, ти залишишся з бабусею». Не треба сподіватися на свідомість дитини і виховувати її в даний конкретний момент, вона у нього є, але така ж маленька, як і він сам. Підросте дитина підросте і рівень сознатель
Якщо дитина не хоче залишатися з бабусею
ності при правильному вихованні. А попередньо описати дитині, як йому цікаво буде з бабусею, що бабуся вміє робити (цікавого для малюка), чого не може мама і т. д. Можна скористатися спогадами зі свого дитинства. Головне, щоб зародилася дружба у дитини з бабусею.
По-третє, дуже важливо, знову ж заздалегідь продумати, чим бабуся і малюк будуть займатися у вашу відсутність: улюбленими іграшками, улюбленими іграми малюка, особливо тими, якими вам обличчясто не вдається з ним пограти з причини браку часу, походом в кіно або за покупками і т. д.
По-четверте, бабусі треба самій дуже постаратися завоювати довіру дитини, багато грати, розповідати цікаві історії, нехай навіть балувати. А здобувши його і зміцнивши, потім поступово вона зможе приступати до її улюбленому заняттю - правильному вихованню. Дуже бажано, щоб у відсутність мами бабуся займалася тільки дитиною, залишивши на потім домашні справи.
Можна пускатися на різні маленькі хитрощі. Наприклад, йдучи з дому, мама може сказати: «Я йду в лікарню робити укол, якщо хочеш, ходімо зі мною, тобі теж зроблять». Дитина зазвичай відразу стає свідомим, розуміючим, що мамі краще сходити одного, і якщо він залишиться, йому буде набагато краще.
До всього цього хочеться додати - будь-яка мама краще кого б то не було відчуває свого малюка. І її серце обов'язково підкаже в потрібну хвилину, як правильно зробити. Добре, якщо ці поради допоможуть.
Якщо дитина не хоче залишатися з бабусею
Не можна мамі: обманювати дитину, тікаючи непомітно або обіцяючи щось, чого ви не зможете зробити. Надалі похитнеться довіру дитини.
Не можна бабусі: карати дитину у відсутність мами, навіть якщо він цього заслуговує. Дитина буде гостро відчувати свою незахищеність.