Корисні поради
на всі випадки життя
» » Бульбашки в горлі: що це і як боротися?

Бульбашки в горлі: що це і як боротися?

Додано: 26.12.14
Рубрика: Сім'я і діти
Можливі захворювання, якщо з'явилися бульбашки в горлі. Нормальна слизова оболонка рота повинна бути однорідного рожевого кольору, а будь-які зміни зовнішнього вигляду або структури свідчать про хвороби. Тому, якщо ви помітили, що в горлі з'явилися пухирці, не варто відкладати візит до лікаря. Такий симптом, швидше за все, свідчить про хворобу.

Бульбашки на горлі у дитини


Існує декілька захворювань, основним симптомом яких є прищі, пухирі або бульбашки в горлі.

 • Фолікулярна ангіна. Гостре бактеріальне запалення мигдалин, яке проявляється сильним головним болем, загальною слабкістю і різким підвищенням температури.

 • Герпетична ангіна. Хвороба характерна появою прищів з білими верхівками на м'якому небі і задній стінці. Хворого турбує сильний біль при ковтанні. У людей з ослабленим імунітетом захворювання може проявлятися не лише симптомами звичайної ангіни, але і нудотою або навіть блювотою.


 • Фарингіт і абсцес. Найшкідливіші з усіх захворювань горла. Найчастіше є наслідком гострого респіраторного захворювання. В горлі з'являються бульбашки, які являють собою скупчення лімфатичної тканини і проходять через кілька днів після одужання.

 • Стоматит. Особливо часто цієї хвороби піддаються діти, які постійно тягнуть в рот немиті предмети. При перших ознаках хвороби варто звернутися до лікаря для призначення правильного лікування.


 • Рекомендації по лікуванню


  Щоб призначити правильне медикаментозне лікування, лікар повинен оглянути пацієнта і встановити причину появи бульбашок в горлі. Кожне захворювання вимагає особливого підходу.
  При фолікулярній ангіні призначають курс антибіотиків. При герпетичної ангіни часто застосовують антибіотики симптоматичного дії, які безпосередньо впливають на осередки інфекції.

  Бульбашки в горлі: що це і як боротися?

  Фарингіт лікують комплексно. В першу чергу, необхідно зміцнити імунітет хворого, застосовувати місцеве лікування, а якщо хвороба тримається в організмі досить давно, не завадить курс антибіотиків.
  Якщо бульбашки в горлі з'явилися в результаті утворення абсцесу, в першу чергу лікар видалить гній, а потім призначить прийом антибактеріальних препаратів.
  Стоматит лікують за допомогою препаратів місцевої дії для полоскання горла і порожнини рота. Якщо людина відчуває сильні больові відчуття і не може приймати навіть рідку їжу, йому прописують легкі знеболюючі.

  Бульбашки в горлі у дорослого


  Оскільки у дорослих і дітей найчастішою причиною появи бульбашок в горлі вважається саме фолікулярна ангіна, варто зупинитися на її профілактики більш докладно.
  Важливо! Якщо вчасно не почати лікування, хвороба може тільки посилитися і привести до серйозних ускладнень: менінгіту, артриту або ревматизму.

 • Намагайтеся постійно зміцнювати імунітет, щоб віруси не могли «зачепитися» в організмі

 • Дорослим слід відмовитися від куріння і алкоголю, так як ці шкідливі звички тільки послаблюють слизову

 • Щоб уберегтися від ангіни, як можна більше часу проводите на свіжому повітрі і переходите на багатий вітамінами раціон.


 • І запам'ятайте, при перших симптомах нездужання потрібно відразу ж звертатися до лікаря, щоб не погіршити ситуацію.