Корисні поради
на всі випадки життя
» » Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Додано: 04.12.15

Відвал для мотоблока своїми руками цілком може бути виготовлений будь-яким домашнім майстром, який має деякий досвід у роботі з металом. За допомогою цього додатку ви зможете регулярно і з легкістю звільняти територію від заметів снігу. Це стосується не тільки приватного використання, так як пристрій буде здатна подужати досить значний обсяг робіт. А обходяться такі маніпуляції зовсім недорого, чого не можна сказати про обладнання заводського виробництва.

Необхідність використання відвалу

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Таке рішення позбавляє від необхідності використовувати лопату, що є досить трудомісткою завданням. Перш ніж приступати до виготовлення доповнення наявного мотоблоку необхідно розглянути конструктивні особливості снігоприбирача, що складається з трьох частин, а саме: кріплення, снігоприбиральної лопати і пристрої коригування кута повороту. Вузол кріплення відповідає за фіксацію лопати на рамі тягача. Виготовивши відвал для мотоблоки своїми руками, ви зможете робити такі роботи на ділянці, як прибирання сміття та вирівнювання поверхні грунту. При необхідності проведення останніх з названих робіт можна буде переносити грунт з одного місця на інше.
Конструктивні особливості відвалу

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Якщо ви вирішили виготовити відвал для мотоблоки своїми руками, то спочатку необхідно ознайомитися з конструктивними особливостями даного навісного обладнання. Операція по коректуванню положення елемента завершується виставленням необхідного кута і фіксацією відвалу в певному положенні. При цьому використовуються шплінти. Слід врахувати, що ширина захвату лопати описуваного обладнання, як правило, дорівнює межі в один метр. Цей показник можна вважати актуальним в тому випадку, коли ківш виготовляється з металу товщиною в межах від 2 до 3 міліметрів. Слід скористатися досвідом професійних компаній-виробників, які в процесі виготовлення відвалів застосовують високоякісну сталь. Коли виготовляється відвал для мотоблоки своїми руками, його можна додатково укомплектувати металевими насадками у вигляді ножів, які найбільш зручно буде використовувати для вирівнювання грунту. Крім іншого, можна забезпечити обладнання гумовими насадками, які незамінні при прибиранні снігу. Лопати-відвали не слід забезпечувати пружинними демпфуючими механізмами, це обумовлено тим, що швидкість руху досить низька, тому від контакту з нерівним підставою грунту захист не потрібно. Мотоблоку абсолютно не потрібні поворотно-підйомні пристрої, які здатні знизити вартість комплекту, призначеного для снігоприбирання.
Особливості виготовлення відвалу

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Відвал для мотоблоки «Салют» виготовити самостійно зовсім нескладно, при цьому доведеться використовувати зварювальний апарат, болгарку та дриль. Довго займатися пошуками відповідного металу якості не варто, адже для цього можна підготувати звичайну сталеву бочку, об'єм якої дорівнює 200 літрам. Ємність потрібно розрізати на три рівні між собою частини, що дозволить отримати три сегменти, кожен з яких має криволінійною формою, що як раз і потрібно. Саме дані заготівлі і підуть на виготовлення лопати. За контуру два підготовлених заздалегідь елемента потрібно зварити між собою, що дозволить отримати виріб, товщина металу якого дорівнює трьом міліметрам. Цього показника виявиться достатньо для забезпечення необхідної жорсткості обладнання.


Нюанси проведення робіт

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Коли виготовляється відвал для мотоблоки «Салют», нижню частину елемента можна посилити ножем. Для цього майстер повинен підготувати металеву смугу, товщина якої дорівнює 5 міліметрів. Її довжина повинна бути еквівалентна захоплення відвалу. На наступному етапі в ножі слід виконати 6-міліметрові отвори, розташувавши їх один від одного в 12 см. Дані маніпуляції необхідні для фіксації запобіжної смуги, яка виконується з гуми. Мотоблок «Салют» доповнюється навісним обладнанням за допомогою методики, яка передбачає досить просту конструкцію кріплення. Виконати такі роботи будь-майстер зможе в домашніх умовах. До отвалу, який виконаний з двох елементів бочки, на середину висоти потрібно приварити трубу квадратного перерізу зі стороною 40 міліметрів. Це дозволить посилити пристрій. Мотоблок «Салют» буде мати з навісним обладнанням, яке буде досить зручно використовувати. На наступному етапі до труби, а точніше до її центральній частині, потрібно приварити півколо, виконаний з товстої сталі. В ньому попередньо проробляються отвори в кількості трьох штук, які потрібні для фіксації кутів повороту виготовляється елемента.

Поради спеціаліста з виготовлення відвалу

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Коли виготовляється лопата-відвал для мотоблоки, наступним кроком стає кріплення тримача, який має Г-подібну форму. Один кінець даного елемента слід вставити в отвір, розташований на півколі. Інший кінець фіксується з рамою мотоблока з допомогою болтів. Для коректування висоти підйому відвалу слід також використовувати болти. Їх вкручують в отвори в відрізку профільованої труби, який знаходиться на зчіпному пристрої.


Особливості виготовлення лопати-відвалу

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Креслення відвалу для мотоблока дозволить вам розібратися, якими конструктивними особливостями буде володіти виготовляється елемент. Таким чином, розміри пристрою становлять 850x220x450 міліметрів. Лопату необхідно виготовити зі стального листа, товщина якого дорівнює 3 міліметрам. Стійки, які розташовуються всередині, потрібно виконати з листової сталі значний товщини. Ці доповнення виступають в ролі ребер жорсткості. У них потрібно просвердлити отвори для фіксації відвалу до штанг. Важливо забезпечити вертикальне розташування обладнання по відношенню до передньої частини мотоблока.

Відвал на мотоблок «Нева» може бути виготовлений за такою ж технологією. Для кріплення елемента слід використовувати кронштейн, який встановлюється на лапах мотоблока. До останніх фіксується підстава відкидної передньої опори. При цьому потрібно використовувати болти М10. Додатково обладнання слід зміцнити до мотоблоку з допомогою регулювальних тяг, кількість яких обмежена двома. Коли вони знаходяться в неробочому стані, дозволяють розвантажити кронштейни. Ніж-відвал для мотоблоки укріплений до нижньої частини за допомогою болтів. Ніж повинен мати розмірами 3x100x850 міліметрів.

Заключні роботи

Відвал для мотоблока своїми руками. Саморобний відвал: креслення

Дно слід обшити металом для того, щоб виключити врізання елемента в грунт. Глибина дна може бути такою, яку ви оберете самостійно. Якщо висота головного елемента буде дорівнює 450 міліметрів, а глибина еквівалентна 220 міліметрів, то таке обладнання більше буде нагадувати ківш.

Висновок

Якщо ви вирішили виготовити самостійно відвал, який буде використовуватися спільно з мотоблоком, то рекомендується взяти за основу вищенаведені правила. Кожен майстер може самостійно поекспериментувати з розмірами, що дозволить забезпечити навісним обладнанням мотоблоки різних марок. Серед найбільш відомих можна виділити «Салют» і «Неву». При цьому снігоприбирання буде для вас не тільки легким, але і досить приємним справою. Важливо подбати про те, щоб метал не був вражений корозійними процесами. Для цього його поверхня досить часто обробляється спеціальними ґрунтовками, перетворюючими іржу. Підстава після цього можна покрити спеціальною морозостійкої фарбою. Такі маніпуляції дозволять продовжити строк експлуатації елементів, виключивши необхідність проведення ремонту або придбання нового пристрою для прибирання снігу.