Корисні поради
на всі випадки життя
» » Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Додано: 06.12.15

Роза Єрихону, або Анастатика ієрихонська, отримала свою назву від давньогрецьких слів, які переводяться як "воскреслий" або "знову жвавий". Вперше цю рослину було виявлено в Середні віки лицарями-хрестоносцями, які звернули увагу на разючу здатність рослини до відродження. Повернувшись з військового походу, вони освятили свою знахідку і дали їй назву "Квітка Воскресіння".

Легенди про квітку

Біблійна версія появи цієї квітки стверджує, що незвичайне рослина виявила Марія, слідуючи в Єгипет. Вона благословила його на безсмертя. Тому іноді його називають "рукою Марії".

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)
Другу легенду описує у відомому оповіданні "Роза Єрихону" Іван Бунін. Вона свідчить, що назва трав'янистому рослині дав преподобний Сава, оселившись в Іудейській пустелі.

Опис рослини

Роза Єрихону (спайк мох) – це вид трав'янистих однорічників сімейства Капустяні, представник роду Анастатика ("єдиний").

Це невелика рослина, довжиною не більше п'ятнадцяти сантиметрів. Дрібні листочки сіруватого відтінку. Квітки рослини дуже дрібні, білого кольору. Роза Єрихону, фото якої ви бачите в нашій статті, в пустелі виростає ранньою весною, при цьому дуже швидко починається цвітіння і зав'язування плодів. У цей час у пустелі ще достатньо вологи для рослини. Як і інші трав'янисті однолітні, що ростуть в умовах посухи, роза Єрихону відноситься до эфемероидам.

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

З початком посухи крихітні стеблинки підсихають і починають загинатися всередину. Утворюється якусь подобу клубка. Сильні пориви вітру легко відривають верхню частину рослини, і вона котиться по піску. По дорозі вона збирає такі ж клубки і утворює дуже великі перекоти-поле. Вони пересуваються, поки не застряють в якому-небудь більш вологому місці. Від вологості стебла набухають і починають розпрямлятися, насіння з них висипаються.
Треба зазначити, що насіння цього дивного рослини залишаються життєздатними протягом декількох років, але, потрапляючи в досить вологе середовище, проростають буквально за кілька годин.

Необхідно знати, що існує ще один представник флори зі схожими властивостями – чешуелістная селагинелла. Роза Єрихону - це зовсім інше, не споріднене рослина, хоча гавайський плаунок дуже нагадує особливостями життєвого циклу і зовнішнім виглядом анастатик.

Поширення

Роза Єрихону – рослина, яка більше відома як перекоти-поле, «живе» в пустелях Західної Азії, від Сирії до Аравії і від Єгипту до Марокко. Зустрічається воно і в Середній Азії.

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Види

Роза Єрихону буває декількох видів, тому важливо знати їх відмінності, перш ніж вирішити, в якому догляду потребує та чи інша рослина.

Найпоширенішим видом є троянда Мартенса. Вона має прямостоячі стебла, які можуть досягати в довжину тридцяти сантиметрів, але поступово вони стають вилягають. Її гілки злегка нагадують папоротеві, але при цьому кінчики листя мають сріблясто-біле забарвлення.

Селагинелла чешуелістная має стебла, які не виростають більше десяти сантиметрів в довжину. У разі якщо вологість в кімнаті недостатня, вони скручується в клубок, але варто полити рослину, як воно тут же оживає і розкидає листя.


Вирощування

Роза Єрихону потребує підвищеної вологості (як мінімум 60 %), тому в кімнатних умовах вона відчуває себе не дуже комфортно. Якщо ви хочете поселити це рослина не під флораріуме, а в звичайному контейнері, то вам слід знати, що при високій вологості повинна бути забезпечена і хороша вентиляція. Поставте горщик на піддон з торфом, сфагнумом або керамзитом, які регулярно потрібно зволожувати.

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Слід зазначити, що роза Єрихону відноситься до тіневитривалих рослин, тому можна створити міні-садочок, розміщений в пляшці. Він буде нормально себе почувати навіть на північній стороні, а якщо ваші вікна виходять на південь, то рослину слід поставити далеко від вікна або злегка затінити з допомогою марлі або кальки.

Ще один важливий аргумент на користь того, щоб помістити рослину в пляшку - необхідність постійно підтримувати певну вологість субстрату (пересушування його неприпустимо). А у відкритому контейнері постійно вологий ґрунт буде шкідлива рослині і навіть може його погубити.

Поливати композицію в посудині (як і в контейнері) слід відстояною і м'якою водою. Її температура повинна бути кімнатної. Грунт для вирощування троянди повинна бути слабокислою, не забувайте помістити на дно пляшки або акваріума хороший дренаж.

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Для кращого росту зеленого вихованця слід час від часу підгодовувати. Зазвичай це роблять навесні і влітку. Використовують розбавлене поживне добриво (у співвідношенні 1:3). За допомогою довгого зволікання слід розпушувати землю, щоб повітря краще приникал в грунт.

Роза Єрихону: догляд

Це досить примхлива рослина, тому необхідно дотримуватися певні рекомендації.

Температурний режим

Оптимальною можна вважати температуру +18 градусів. Квітка любить тепло, але зазначені показники перевищувати не варто, тобто в приміщенні повинно бути не тепліше +20 про С.

Освітлення

Роза Єрихону не переносить впливу прямих сонячних променів, набагато краще легка півтінь.

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Умови поливу

Оскільки рослина «прибуло до нас з тропіків, не можна забувати, що йому необхідний вологе повітря, як на батьківщині. Щоб домогтися цього, необхідно кілька разів на добу обприскувати троянду водою. Причому використовувати для цієї мети холодну рідину не можна. Вона повинна бути трохи теплою. Квітки необхідний рясний полив, краще робити це через піддон. У цьому випадку грунт вбере стільки вологи, скільки потрібно.


Підгодівля і пересадка

Підживлювати грунт слід щомісяця. Можна використовувати азотисті добрива. Раз на два роки (навесні) роза Єрихону потребує пересадки для поліпшення росту.

Треба сказати, що рослина стійка до різних захворювань і шкідників. Єдиний ворог - сухе повітря, який може спровокувати розвиток павутинного кліща. Позбутися від нього допоможе звичайний мильний розчин.

Роза Єрихону: догляд та вирощування (фото)

Розмножують рослину зеленими живцями. Для цього ранньою весною посадіть їх в маленьку теплицю і поставити її в тінь. Живці укорінятимуться через два тижні.

Корисні властивості

Роза Єрихону зволожує повітря в приміщенні, служить природним освіжувачем, оскільки виділяє аромат степових трав. Рослина володіє бактерицидними властивостями, дезінфікує повітря. Крім того, воно поглинає тютюновий дим. Якщо квітка поставити в спальні, він буде сприяти кращому сну. В засушеному вигляді однорічник можна використовувати для боротьби з міллю в шафі.

Роза Єрихону - дуже цікаве і ефектне рослина. При правильному догляді вона буде радувати вас своєю екзотичною красою.