Корисні поради
на всі випадки життя
» » Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Додано: 16.12.15
Проведення всіляких робіт на присадибній ділянці насамперед передбачає додатки великої кількості зусиль. Тільки після вдасться отримати задоволення від результату. Багато власники приватних територій сьогодні намагаються полегшити і механізувати певні операції. Для цього купуються культиватори, мотоблоки та міні-трактори. Однак найбільш поширеною технікою вважається все ж мотоблок, який володіє незначною вартістю. Якщо використовувати мотоблок марки «Нева», то з нього можна виготовити саморобний трактор своїми руками. При цьому роботи по збірці нового пристрою не можна назвати легкими, крім іншого, потрібно буде придбати спеціальний адаптер, який володіє сидінням. Це пристосування дозволить змінити мотоблок. Необхідність обумовлена тим, що мотоблок являє собою конструкцію, розраховану на здійснення польових робіт пішки. Тоді як міні-трактор, виконаний на базі мотоблока, - це більш комфортне пристрій, так як водій буде мати можливість розташуватися на сидінні.


Рекомендація майстра

Якщо ви вирішили виготовити саморобний трактор своїми руками, слід знати деякі хитрощі. Так, до адаптера можна придбати інші корисні пристосування типу плуга, підгортача та борони. Це дозволить зробити агрегат більш універсальним.
Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Підготовка необхідних матеріалів

Для того щоб виготовити саморобний трактор своїми руками, необхідно підготувати мотоблок, колісні підшипники, мастильні матеріали, метизи для проведення збирання, витратні матеріали, сидіння потрібних габаритів, колісну пару і металопрокат. Останній знадобиться для виготовлення зварної рами. Майстер повинен буде підготувати куточок, швелер та інше. Колісна пара повинна бути забезпечена цілісної віссю, проте в якості альтернативного рішення можна використовувати дві півосі. Як кріпильного елемента можна застосувати болти, гайки і шпильки. Серед витратних матеріалів потрібно виділити все, що знадобиться для здійснення зварювання, а саме електроди, газ, дріт і кисень. Для того, щоб надати виробу остаточний вигляд, потрібно підготувати грунтовку і фарбу.


Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Підготовка інструментів

Якщо ви вирішили зробити саморобний трактор своїми руками, то слід запастися певним набором інструментів, як-то: слюсарним за типом ключів, молотка і зубила, а також зварювальним апаратом, який знадобиться для складання рами. При необхідності потрібно подбати про наявність комплекту для газового різання. Різати, а також шліфувати металеві заготовки дозволить кутошліфувальна машина. У будь-якого майстра в арсеналі знайдеться електрична дрель з набором свердел, вона теж знадобиться для проведення маніпуляцій. Підготуйте плашки і мітчики, а також пристосування для проведення робіт з антикорозійного захисту та фарбування. Для робіт, де буде задіяна колісна пара, може знадобитися токарне обладнання.
Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Конструктивні особливості

Якщо ви вирішили виготовити саморобний гусеничний трактор своїми руками, то можна купити готовий модуль, оснащений сидінням і колесами. В якості альтернативи можна зібрати всі елементи самостійно. В останньому випадку створюється проста конструкція без приводу. Пристрій буде позбавлена повноцінного рульової колонки. Майстер повинен пам'ятати про те, що доповнення у вигляді рульової колонки повного приводу не дають явних переваг при маніпуляціях, а от процес складання це ускладнить. Управління саморобним трактором стає можливим завдяки повороту трансмиссионно-моторного блоку. Для цього рекомендується використовувати стандартний кермо. Мотоблок потрібно доповнити модулем на шарнірі, оснащеним сидінням, а також висоти для проведення земляних робіт. Для реалізації даного простого варіанту потрібно зібрати раму, використовуючи металопрокат і колісну пару. На неї встановлюється сидіння і два причіпних вузла для фіксації до мотоблоку. Креслення саморобних тракторів ви можете підготувати самостійно або запозичити з статті. Колеса в даному випадку не комплектуються амортизаторами, так як швидкість руху пристрою буде незначною.
Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Технологія проведення робіт

Якщо у вас немає в наявності мотоблока, то можна зібрати саморобний трактор з "Жигулів". Насамперед розробляється кінетична схема, в якій враховується рівновагу конструкції. Пристрій буде складатися з двигуна, заднього і переднього мостів, карданної передачі і реверс-редуктора. Двигун буде змушувати обертатися передні колеса. Через ланцюг крутний момент передаватиметься на редуктор, після на карданну передачу і на задній міст. В результаті будуть обертатися задні колеса, які виступають в якості ведучих. Коли виготовляється саморобний трактор з "Жигулів", то з куточків і труб належить виконати раму. Важливо при цьому правильно розташувати втулку і виделку, що забезпечить поворот причепа. Кузов виготовляється з металевого листа, висота бортів не повинна бути більше 30 сантиметрів. На наступному етапі встановлюються водійське сидіння і навісне устаткування. Після складання агрегат важливо перевірити на працездатність. На заключному етапі поверхню металевих елементів потрібно загрунтувати і пофарбувати. Такі саморобні трактори з двигуном ВАЗа дозволять механізувати проведення земляних робіт, забезпечивши максимальний комфорт водієві.
Саморобний трактор своїми руками: інструкція, креслення

Висновок

Для того щоб оцінити вигоду даної машини, яка коштує значних грошей, якщо мова йде про заводської моделі, необхідно порівняти деякі показники. Витрати на обслуговування і роботу мінітрактори обійдуться дешевше в 4 рази порівняно з великим аналогом. Палива знадобиться в 5 разів менше. Конструкція досить проста в управлінні, а особливої підготовки для водія не потрібно. Управлінням зможе зайнятися навіть підліток, тому мати в господарстві подібне обладнання дуже вигідно і зручно.