Корисні поради
на всі випадки життя

Де Червоне море

Додано: 25.11.14
Червоне море - відносно молоде море. З'явилося воно внаслідок Східно-Африканського розлому близько сорока мільйонів років тому. В сучасний час Червоне море славиться фешенебельними курортами і різноманіттям неповторною флори і фауни.
1 Географічне положення. Червоне море або Аравійський затока - це внутрішнє море, яке розділяє Африку і Аравійський півострів Євразії і входить в акваторію Індійського океану. На півночі Червоне море сполучається з Середземним через старовинний, штучно створений Суецький канал. На півдні Червоне море межує з Аравійським морем через протоку Баб-ель-Мандеб. На берегах Червоного моря розташовані вісім держав: на Аравійському півострові мають вихід до моря - Саудівська Аравія, Ізраїль, Йорданія і Ємен, а на африканському континенті - Єгипет, Судан, Джибуті та Еритрея.
Де Червоне море

2 Рельєф і вода. Свою назву море отримало із-за кольору грунту дна узбережжя і забарвлення води, виробленої мікроскопічними водоростями і зоофитами (поліпи, медузи та ін). У Червоне море не впадає ні однієї ріки, тому вода в морі дуже тепла і кристально чиста. Взимку температура не опускається нижче +18 °С, а влітку піднімається до +27 °С. З-за сильного випаровування теплої води Червоне море вважається одним з найбільш солоних водних джерел земної кулі - 38-40 грам солі на літр. На дні моря є серія западин, заповнених розсолами різної температури і солоності. Зовні розсоли схожі з мулистим ґрунтом або клубящимся туманом, не сливаються з навколишньою водою і кожен рік підвищують свою температуру на 03-07 °С, що свідчить про підігріві западин внутрішнім теплом Землі. В хімічний склад таких розсолів входять багато метали, в тому числі і дорогоцінні.
Де Червоне море

3 Флора і фауна. Неповторна картина підводного світу Червоного моря приваблює туристів з усіх країн. Незважаючи на свою високу солоність і температуру, самий багатий підводний світ Північного півкулі смує своїми жителями: риби-клоуни, риби-наполеони, мурени, різні види коралів і ін останнім часом згубний вплив сміттєвих викидів туристів і місцевих жителів ставить під загрозу існування рідкісних видів морських тварин і риб, коралових рифів.
Де Червоне море

3 Транспортно-економічні можливості. Червоне море - це важливий торговий шлях між Європою і азіатськими країнами. Його перевага перед старим маршрутом, що проходить через все узбережжя Африки, становить 8000 кілометрів. Через води Червоного моря в рік проходять тисячі вантажних суден, танкерів і пасажирських кораблів. Незважаючи на всі сучасні методи безпеки, у водах Червоного моря до цих пір процвітає піратство. Збройні угруповання з Сомалі захоплюють судна заради викупу.
Де Червоне море

4 Туризм. Найбільш розвинені туристичні міста - Шарм-аль-Шейх, Хургада, Сафага, Дахаб можуть похвалитися розвиненими підводними видами спорту та іншими розвагами для відпочиваючих. Туристичний бізнес країн Червоного моря приносить дохід, який становить приблизно половину їх річного бюджету. З кожним роком грошові вкладення туристів в казну країн, що мають вихід до Червоного моря, тільки збільшується.
Де Червоне море

Легенда свідчить, що розступилися води Червоного моря для переходу пророка Мойсея і його народу з Єгипту в Ізраїль. Сучасність зберігає в надрах Червоного моря не тільки Біблійні спогади, але і затонулі кораблі Другої світової війни, на які можуть помилуватися туристи, вивчаючи місцеву підводну флору і фауну.