Корисні поради
на всі випадки життя
» » Столиця Фіджі Сува: координати, екскурсії та відгуки

Столиця Фіджі Сува: координати, екскурсії та відгуки

Додано: 03.10.15

Сува (Фіджі) є столицею і найбільшим містом на території держави. Статус адміністративного центру країни він отримав в 1882 році. Не дивно, що всі державні органи управління і штаб-квартири різних міжнародних організацій сконцентровані саме тут. Якщо не враховувати Австралію і Нову Зеландію, то місто має найбільшу в межах Океанії агломерацію.

Столиця Фіджі Сува: координати, екскурсії та відгуки

Географічне положення

Місто Сува (Фіджі), координати якого становлять 18 градусів 6 мінут південної широти і 178 градусів 26 мінут східної довготи, розташовується в південній частині Тихого океану, на південно-західному березі острова Віті-Льову. Він є найбільшим серед більш ніж сотні островів, які входять до складу держави. Слід зазначити, що місцевий порт вважається одним з найкращих в регіоні, тому сюди заходять трансатлантичні суду і великі транспортні кораблі. Місцевість, на якій знаходиться місто, відрізняється горбистим рельєфом. З адміністративної точки зору він ділиться на п'ять районів.
Коротка історія

Станом на сьогоднішній день в істориків немає єдиної думки про те, коли саме була заснована нинішня столиця Фіджі. Більшість з них сходиться на тому, що перші жителі тут з'явилися ще за тисячу років до нашої ери. Вони займалися переважно гончарною справою, розведенням тварин та обробкою землі. У сімнадцятому столітті острів відвідали голландські дослідники, а в 1874 році землі перейшли в приватну власність у вигляді колонії. У той час Сува являла собою невелике містечко з кам'яними спорудами, виконаними в вікторіанському стилі. В літній час вони потопали в пилу, а взимку – в багнюці. На той момент місцевим адміністративним центром було місто Левука. Коли в 1882 році стало зрозуміло, що він більше не може розширюватися, такий статус отримала Сува. Починаючи з цього моменту і до нашого часу, столиця Фіджі розвивається дуже динамічно. У роки Другої світової війни місцевий порт став передовою базою британського флоту, а на початку нового тисячоліття тут навіть проводилися Южнотихоокеанские гри.

Столиця Фіджі Сува: координати, екскурсії та відгуки
Населення

Як вже було зазначено вище, перші поселення на території сучасного міста Сува з'явилися кілька тисяч років тому. Станом на сьогоднішній день в ньому мешкає близько 100 тисяч жителів. Ще близько 40 тисяч остров'ян проживають уздовж автомобільної траси, що веде до аеропорту Наусорі. Її довжина дорівнює 25 кілометрів. Що стосується етнічного складу населення, то в цьому плані столиця Фіджі Сува є дуже неоднорідною. Зокрема, тут мешкають фіджійці, китайці, індуси, європейці, а також представники багатьох інших народностей. Чисельність населення істотно зросла в сімдесятих роках минулого століття. Тоді тут стався справжній індустріальний і туристичний бум. Через нездатність уряду забезпечити житлом всіх на околицях з'явилася величезна кількість тимчасових селищ, в яких люди живуть і зараз.

Столиця Фіджі Сува: координати, екскурсії та відгуки

Приблизно третя частина місцевих жителів являє собою нащадків невільників, завезених сюди за часів британської колонізації для виконання робіт на плантаціях з вирощування цукрового очерету. Зараз між етнічними групами індусів і фіджійцев найчастіше виникають засновані на боротьбі за економічну і політичну владу тертя, що іноді навіть переростають у нещадні громадянські зіткнення.


Сучасна Сува

В даний час столиця Фіджі є одним з найжвавіших міст на узбережжі Тихого океану. У діловій його частини чітко проглядається присутність в минулому британців, адже саме в часи колонізації тут були зведені багато державні та приватні споруди. У шістдесятих роках минулого століття Сува істотно змінилася, що пов'язано з появою готелів та інших, більш сучасних будівель. Головним недоліком міста вважаються кліматичні умови. Справа в тому, що із-за частих дощів тут майже завжди мокро і дуже брудно. Майже всі місцеві берегові лінії являють собою пристані судів, тому цивілізованих пляжів на острові практично немає.

Столиця Фіджі Сува: координати, екскурсії та відгуки

Туристична привабливість

Незважаючи на згадані нюанси, пов'язані з погодою і наявністю пляжів, з року в рік незмінно зростає кількість туристів, що приїжджають сюди. Все частіше організовуються в місті Сува (Фіджі) екскурсії та відгуки відвідувачів є зайвим тому підтвердженням. Завдяки численним розташованим тут храмів, мечетей і невеликим церквушкам, його можна назвати справжнім культурним центром, з належним колоритом та самобутністю. Досить популярною пам'яткою вважається Музей Фіджі, в якому представлені цікаві антропологічні експонати всього регіону, а також все, що стосується історії міста. Обов'язкового відвідування стоять будівлі резиденції президента країни (побудоване більше двохсот років тому), Резервного банку, Університету, а також міська бібліотека, зведена на початку минулого століття.

Як свідчать численні відгуки туристів, столиця Фіджі є дуже цікавою і в плані самостійного дослідження. Під час піших прогулянок можна заглянути в невелику кав'ярню, зелений парк або який-небудь непримітний музей. У таких місцях місцевий колорит передається набагато краще. Окремих слів заслуговує місцевий центральний ринок і численні магазини, в яких продаються різні безмитні продукти і екзотичні фрукти.