Корисні поради
на всі випадки життя
» » Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Додано: 05.10.15

Павловськ – місто у Воронезькій області, адміністративний центр. Він розташувався на лівому березі Дону і приваблює мандрівників з усієї Росії своїми прекрасними пейзажами і легендарною історією. У цій статті ви знайдете найцікавішу інформацію про Павловськ (пам'ятки, фото, факти і багато іншого).

З історії міста

Місто Павловськ був засноване на початку 18 ст. великим імператором Петром I. За його наказом сюди були переселені купці з Азова і Таганрога, завдяки яким це місце стало важливим торговим центром. Спочатку Павловськ грав роль стратегічно важливої військової верфі і фортеці. Важливо відзначити, що в перший період існування поселення його облаштуванням займалися військовополонені, захоплені петровської армії в Полтавській битві. У 1711 р. Павловськ отримав статус міста. Це місце стало батьківщиною великого російського флоту. Саме тут, на павлівській верфі будувалися кораблі, які стали опорою імператорської армії. Крім того, в місті були засновані ливарний і гарматний заводи. В їх стінах відливали гармати, ядра і дзвони. Саме тому у 18 ст. місто називали «малим Санкт-Петербургом». З часом тут з'явилася ще й швейна фабрика.
Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Павловськ в наші дні

Сьогодні Павловськ, пам'ятки якого ми розглянемо далі, приваблює туристів старовинною архітектурою і мальовничими пейзажами. Це місто є перлиною Воронезького краю.

Помірний клімат, багата флора і фауна, чисті водойми, красиві ландшафти створюють прекрасні умови для сімейного відпочинку. Крім того, в місті більше 40 пам'ятників історії і архітектури, знайомство з якими є обов'язковою частина екскурсійної програми. Сьогодні це місце претендує на роль головного туристичного центру Воронезької області (нижче на фото представлено його карта). Павловськ і його жителі завжди радо зустрічають мандрівників і надають кожному комфортні умови для відпочинку.
Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Шипова Діброва

Павловськ (Воронезька область) вже давно славиться своєю неймовірно красивою природою. Візитною карткою цього краю вважається Шипова Діброва. Цей корабельний ліс місцеві жителі називають перлиною Придоння. І це дійсно унікальна місцевість! Серед степу розкинувся цілий зелений острів з дивно багатою флорою. Тут можна побачити могутні дуби, яким понад 150 років! Крім того, в Шиповой Діброві зустрічаються клени, липи, ліщини. Тваринний світ цього лісу також здивує мандрівників своєю різноманітністю. В діброві проживають куниці, олені, лисиці, кабани, козулі.

Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Самою знаменитою пам'яткою ліси є Чернавские джерела, які місцеві жителі називають «Сім'ю криницями». Їх води містять в невеликій кількості срібло і вважаються цілющими.

Павловськ: пам'ятки, які дивують своєю красою

Недалеко від Шиповой Діброви (в районі села Воронцовка) розташувався старовинний природний парк. Тут кожен мандрівник отримає унікальну можливість доторкнутися до стародавніх дубів, яким понад 300 років!

Це мальовниче містечко також відомий своїми унікальними сосновими і широколистяними лісами, широкими луками на березі тихої річки Осередь.

Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Особняк Одинцова

Павловська, пам'ятки якого зберігають в собі таємниці історії, варто відвідати людям, які цікавляться минулим своєї Батьківщини. Це місто багате унікальними зразками архітектури, а його пам'ятники вразять кожного своєю красою і величчю.


Справжньою візитною карткою Павловська став будинок купця Одинцова. Саме красиве старовинна будівля міста. На першому поверсі розташувався Історичний музей, працівники якого повідають кожному відвідувачу найцікавішу інформацію про минуле цього краю.

Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Сама будівля, що належить колись купцеві Одинцову, прекрасно вписується в архітектурний ансамбль міста. Крім того, тут збереглося унікальне парадне ганок, виконаний з чавуну.

Духовне повітове училище

Духовне повітове училище в місті було засновано в першій половині 19 ст. Тут навчалася діти місцевих священиків. Будівля училища було зведено за проектом знаменитого архітектора А. Ф. Щедріна. Воно є прекрасним зразком епохи класицизму.

Сьогодні комплекс Духовного училища включає в себе 4 будівлі і церква Трьох святителів.

Церква Казанської ікони Божої Матері

Цей храм розташувався недалеко від міського Історичного музею. Він є прекрасним зразком архітектури кінця 18 ст. Зведена церква була на кошти казанських купців, переведених в місто за наказом Петра I після Полтавської битви.

Сьогодні в її будівлі зберігаються прекрасні ікони 18 ст.: Варсонофія, Германа і Гурія.

Павловськ: пам'ятки, історія, фото

Преображенський собор

У 1712 році на місці сучасного Преображенського собору була зведена церква, названа на честь Петра і Павла. Свою нинішню назву вона отримала через 12 років. У 1773 році храм згорів дощенту в результаті пожежі. Через кілька років на його місці була зведена нова церква, яка досі вражає туристів своєю величчю і красою.