Корисні поради
на всі випадки життя
» » Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Додано: 05.10.15

Перші думки, які виникають при згадці про Фінляндії, - це спокійний зимовий пейзаж, тиша, вітер десь у верховіттях дерев, гаряча сауна і душевні бесіди. Відразу відчувається якесь умиротворення.

Фінляндія - країна м'яких, але досить холодних зим та теплого літа. Здавалося б, вона знаходиться частково за полярним колом, як може таке бути? Що ж впливає на клімат тутешніх земель?

Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Короткий перелік особливостей клімату країни

Незважаючи на те, що країна Фінляндія знаходиться на півночі, на її території набагато тепліше, ніж в інших країнах того ж географічного поясу. Для жителів північних регіонів тут зовсім буде як в Африці.
Клімат Фінляндії порадує будь-якого туриста, адже влітку температура в середньому від тринадцяти до двадцяти двох градусів Цельсія; а взимку - лише від -8 про З до -3 про С.

У підсумку, середньорічна температура, орієнтовано вирахувана для столиці (Гельсінкі), становить лише 53 градуси.

Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Але не виключено, що тут можна застати тридцятиградусну спеку чи двадцять п'ять градусів морозу у відповідний сезон. Найтеплішим місяцем року названий липень, самим холодним - лютий. Кількість опадів (середньорічний показник) знаходиться в межах 690 мм, а за полярним колом - 400-450 мм Снігу лежать від чотирьох місяців (на півдні країни) до семи і більше (в Лапландії).

Чому тут так тепло?

Країна Фінляндія знаходиться під впливом океанічних вітрів, але Атлантика чинить на неї переважно тепле вплив. Так, саме Північно-Атлантична течія, яка, судячи з назви, має бути холодним, насправді одне з найпотужніших теплих на планеті, продовження Гольфстріму.
Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну
Це протягом впливає не тільки на прилеглі території; вважається (так і є), що воно впливає фактично на клімат усієї Європи. І одними з перших під нього потрапляє саме Фінляндія.

Тип клімату називають помірним. Західні вітри, які переважають на її території, постійно приносять циклони, в країні є місце і сонцю, і красивим зимових пейзажів.

Чим приваблює до себе туристів північ Європи?

Фінляндія - це місце, де вас чекає чудовий оздоровчий відпочинок у фінських саунах, побудованих згідно з давніми традиціями і правилами, процедура в них нагадує особливий ритуал. Ви можете відвідати знайомого (якщо такий є), який попарить вас у своїй обличчястій сауні, або поїхати в один із повноцінних центрів СПА, розташованих серед знатних лісів, де повітря прямо насичений здоров'ям, свіжістю і спокоєм. Здравниця на півночі - саме це і є країна Фінляндія.

Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Безліч СПА-центрів мають свою спеціалізацію. В одному ви просто можете відпочивати, проходячи при цьому легкі оздоровчі заходи, або ж цілеспрямовано поїхати в оздоровницю проводити профілактичні або підтримуючі процедури від певних захворювань.

Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Крім того, тут знаходяться 39 заповідних територій - парків, де заборонено проводити будь-які роботи, що можуть спричинити за собою зміну природних умов. Їх існування має радикально протилежну мету - зберегти в природному вигляді клімат Фінляндії, ті особливості рельєфу, рослинності та іншого, чим обдарувала фінські землі мати-природа, а також підтримання їх в екологічно чистому стані. Багатьом країнам потрібно брати приклад: єднання з природою, черпання з неї життєвих сил і при цьому щира турбота про довкілля.


Клімат Фінляндії: коли туристам буде цікаво відвідати цю країну

Торф'яні ванни

Крім традиційної сауни, яка, до речі, досить відрізняється від вітчизняної парилки, ви також можете випробувати на собі торф'яні ванни. Клімат Фінляндії на півдні дозволить приймати їх прямо на вулиці, причому стовідсотково природні і натуральні, прямо в болоті. Не варто дивуватися, адже так ви побачите, що продукт лежить у землі, і ніхто нічого туди не мішав, щоб досягти певного ефекту. Лише натуральні речовини, корисні властивості, а сам процес - справжній екстрим і адреналін.

Їхати сюди рекомендують саме взимку, щоб відчути всю атмосферу, клімат Фінляндії. А в іншому в будь-який час року вас зустрінуть гостинні господарі СПА-центрів, будуть чекати інші принади, наприклад, рибалка на льоду (як для любителів, так і професіоналів цієї справи).