Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пам'ятки Миколаєва та Миколаївської області

Пам'ятки Миколаєва та Миколаївської області

Додано: 07.10.15

Миколаїв – гарне українське місто. Розташувався він на півдні країни, де Південний Буг впадає в Чорне море. Історичні та природні пам'ятки Миколаєва та області вже давно привертають сюди безліч туристів. Адже саме в цьому регіоні тисячі років тому перебувала знаменита антична колонія Ольвія. У цій публікації ви знайдете найцікавішу інформацію про місто Миколаїв (Миколаївська область): пам'ятки, фото, історію.

Ольвія – перлина Нижнього Побужжя

Ольвія була заснована в середині VII ст. до н. е. вихідцями з Мілета – найбільшого міста Іонії. У період свого існування вона була однією з найбільших античних колоній у Північному Причорномор'ї. У перекладі з давньогрецької Ольвія означає «щаслива». Слід зазначити, що у всій античній ойкумені налічується більше 10 полісів з такою назвою. Проте до наших днів збереглися залишки тільки одного з них – у с. Парутине Миколаївської області. Сьогодні на території Ольвійського полісу відкрито національний заповідник і ведуться археологічні розкопки. Кожен турист може ознайомитися з залишками давньої агори, західного і центрального культового ділянки, цитаделі римського часу. Розглядаючи пам'ятки Миколаєва та області, які обов'язково варто відвідати Ольвію. Адже саме тут зараз ведуться археологічні дослідження провідної експедицією України. На даний момент в Ольвії розкопки проводяться на ділянці Р-25 де були виявлені залишки стародавнього храму Афродіти.
Пам'ятки Миколаєва та Миколаївської області

Острів Березань: таємниці античного світу

Говорячи про визначні пам'ятки Миколаєва та його околиць, неможливо не згадати про Березань – унікальний острів, розташований у Чорному морі. Це місце приваблює туристів не тільки красивими пейзажами, а й багатою історією. Ще на початку VII ст. до н. е. тут була заснована торгова факторія переселенцями з Мілета. Це було перше поселення греків на території Північного Причорномор'я. В ході розкопок тут були знайдені стародавні житла, громадські споруди, відкрита велика частина некрополя. Саме з Березані греки зробили «стрибок на материк», заснувавши потім колонію Ольвію.
В період революції 1905-1097 рр. на острові були розстріляні учасники Севастопольського повстання на крейсері «Очаків». Нині тут встановлено пам'ятний знак загиблим.

Сьогодні острів Березань включений до складу Ольвійського заповідника. Тут проводяться археологічні дослідження експедицією Академії наук України.

Пам'ятки Миколаєва та Миколаївської області

Миколаїв: пам'ятки міста

Будівля Миколаївської міської ради було зведено в середині XX ст. Будівля приваблює своєю унікальністю та красою. Будівлю було зведено на основі коринфського ордера з використанням колон, пілястр і портиків.

Говорячи про визначні пам'ятки Миколаєва, слід згадати розважальне містечко «Казка». Відвідування цього місця обов'язково сподобається маленьким мандрівникам. Тут можна побачити корабель «Щастя», цікаві сонячні години, каскадний фонтан. Крім того, в містечку обладнані ігрові дитячі майданчики, басейни та багато іншого.


Будинок офіцерів флоту – історичний пам'ятник, розташований недалеко від центру міста. Будівлю було зведено на початку XIX ст. Тут проводилися збори офіцерів і урочисті прийоми.

Пам'ятки Миколаєва та Миколаївської області

Храми Миколаєва

Католицький храм Святого Йосипа – красивий собор Миколаєва. Будівлю було зведено за проектом В. Домбровського. В його архітектурі дивним чином поєднуються риси модерну і готики. Нині в будівлі Католицького храму проводяться не тільки богослужіння, але і концерти органної музики.

Собор Касперівської ікони Божої матері – один з найкрасивіших споруд Миколаєва. Будівлю було зведено на початку XX ст. за проектом Эппингера. Його стіни оздоблені різьбленими деталями в традиціях давньоруської архітектури.