Корисні поради
на всі випадки життя
» » Генномодифіковані продукти: користь і шкода

Генномодифіковані продукти: користь і шкода

Додано: 03.01.14
Генномодифіковані продукти: користь і шкодаПро існування генномодифікованих продуктів чули всі. Одні вважають їх дуже шкідливими для здоров'я, інші ж наполягають на тому, що шкоди генномодифікованих продуктів поки не отримав наукового підтвердження (цієї ж думки дотримуються біологи). Тим часом, поки навколо киплять палкі пристрасті, ці продукти продовжують вирішувати важливу задачу - забезпечують процес постачання жителів планети сільськогосподарською продукцією.

Той факт, що чисельність населення зростає в геометричній прогресії, ні для кого не є секретом. У свою чергу, площі посівних земель під овочеві та зернові культури, на жаль, зменшуються з кожним роком. І явна користь генномодифікованих продуктів полягає в тому, що вони зробили свого роду революцію у вирощуванні сільгоспкультур, дозволяючи істотно збільшити врожайність і знизити собівартість.

Використання генномодифікованих продуктів в раціоні харчування людини зустрічає опір як з боку фахівців, так і з боку звичайних людей. Проте громадськості поки ще не представлені результати серйозних експериментів, які доводять негативний вплив їх на організм. Більш того, процес вирощування генномодифікованих рослин дозволяє позбутися від отрутохімікатів, що застосовуються донині в якості добрив. А це - прямий шлях до зниження захворювань алергічного та імунного характеру.

Але, оскільки досвід вирощування генномодифікованих рослин у світі поки ще не настільки тривалий, багато біологи питання користі і шкоди не поспішають з категоричними висловлюваннями. Повинно змінитися кілька поколінь людей, щоб можна було з упевненістю робити висновки про вплив генномодифікованих продуктів на людський організм. Іншими словами, для чистоти експерименту і отримання достовірних результатів потрібно почекати хоча б кілька десятиліть.